PKO Gwiazda Ruda Śląska awansuje z I ligi futsalu do ekstraklasy!

Po zwycięstwie 6:2 w meczu barażowym z Futsal Świecie, zespół PKO Gwiazda Ruda Śląska zagra w kolejnym sezonie wśród najlepszych zespołów futsalowych w Polsce. Ruda Śląska znów będzie miała zespół na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

- PKO Gwiazda Ruda Śląska zdobyła wicemistrzostwo 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu i uzyskała prawo gry w barażach o FOGO Futsal Ekstraklasę! W pierwszym spotkaniu w hali MOSiR w Halembie rudzianie przegrali 3:5 i w rewanżu w Świeciu musieli wygrać różnicą co najmniej trzech bramek. PKO Gwiazda wygrała aż 6:2 mimo, że do przerwy był tylko remis 2:2! Rudzianie grając w wypełnionej po brzegi hali mieszczącej 1500 widzów zagrali jednak skutecznie i ambitnie odrabiając straty z pierwszego spotkania. Wygrana jest ukoronowaniem dobrego sezonu klubu, który po kilku latach przerwy ponownie wraca na futsalowe salony - relacjonuje Arkadiusz Grzywaczewski, Prezes Honorowy Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego "Gwiazda".

Gwiazda wraca do Fogo Futsal Ekstraklasy po czterech sezonach w pierwszej lidze. Z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zrezygnowała po przerwanym pandemią sezonie 2019/20. Trzymamy kciuki i życzymy wysokich wygranych w ekstraklasie!

Noc muzeow ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Noc Muzeów już w sobotę w Rudzie Śląskiej - "Kożdy mo swojego ptoka"

Autor: Jacek Skorek

17/05/2024

Wypadek mikolow5

Może Cię zainteresować:

Wypadek o świcie w Mikołowie. Mieszkaniec Rudy Śląskiej w ciężkim stanie

Autor: Jacek Skorek

17/05/2024

Jujitsu rudasl3

Może Cię zainteresować:

16 medali podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w ju-jitsu dla Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon