Uszkodzenie ciała i grożenie bronią - 24-letni rudzianin aresztowany

Policjanci z rudzkiej dwójki zatrzymali 24-letniego rudzianina za uszkodzenie ciała, grożenie bronią pneumatyczną i mataczenie w sprawie. Poszło o pożyczoną spawarkę do plastiku, skończyło się w areszcie.

policja.pl
Poszło o spawarkę, skończyło się w areszcie

Dwa tygodnie temu 19-latek z Rudy Śląskiej pojechał z kolegą do swojej byłej dziewczyny, aby od jej krewnego odzyskać pożyczone specjalistyczne narzędzie.

- Ten już na początku rozmowy pytał czy chcą dostać w "twarz", po czym z kieszeni wyjął przedmiot przypominający pistolet i uderzył nim 19-latka powodując uszkodzenie twarzy. Po tym celując do niego z wiatrówki, usiłował zmusić go do oddania kluczy z samochodu, którym przyjechali. Po kilku minutach pertraktacji, rudzianin wraz z kolegą odjechali z miejsca bez swojej własności. 19-latek o zdarzeniu powiadomił rudzkich policjantów - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Gdy 24-letni sprawca dowiedział się, że policjanci interesują się nim, zaczął się ukrywać i próbował dogadać się z pokrzywdzonym, prosząc o zmianę zeznań.

- Niestety na nic była jego spóźniona skrucha, został wytropiony i zatrzymany przez kryminalnych z wireckiego komisariatu. Sprawca został umieszczony w policyjnej celi, a śledczy kompletowali dokumentację potwierdzającą jego winy - dodaje Ciozak.

24-latek usłyszał dwa zarzuty - uszkodzenia ciała i zmuszania do określonego zachowania. Decyzją rudzkiego sądu został tymczasowo aresztowany. A wystarczyło oddać spawarkę...

Złodziejowi grozi do 10 lat

Może Cię zainteresować:

Okradł znajomego, teraz posiedzi. Nawet 10 lat za biżuterię wartą... 1700 złotych

Autor: Jacek Skorek

23/05/2023

12 toyot padło ofiarami złodziei katalizatorów w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

12 toyot okradzionych z katalizatorów! Złodzieje wycinali je z samochodów w Bykowinie i Wirku

Autor: Jacek Skorek

04/04/2023

Hostel Diament w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Rodził się blisko trzy lata. Dziś oficjalne otwarcie Hostelu Diament w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

27/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon