Interes 10 właścicieli nieruchomości blokuje 2 mln dotacji dla miasta

Głosy radnych za utwardzeniem ulicy Żeleńskiego w Rudzie zablokowały przyznanie 2 mln dotacji dla MPGM na realizację zadań w całej Rudzie Śląskiej.

Przy ulicy Żeleńskiego w dzielnicy Ruda znajduje się 10 nieruchomości, w tym 6 nieruchomości zabudowanych.
Jest to ulica, o której wielokrotnie dyskutowano podczas sesji Rady Miasta.

Utwardzenie ulicy Żeleńskiego blokuje przyznanie dotacji

Cześć radnych domaga się utwardzenia ulicy Żeleńskiego, z tego powodu dwa miesiące temu zostało zablokowane przyznanie 2 mln dotacji dla MPGM na realizację zadań w całym mieście, w tym na utrzymanie terenów zielonych.

Spółce przyznano jedynie 1 mln zł. A drugi milion - na utwardzenie ulicy Żeleńskiego. Sprawa trafiła do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ta uznała, że radni nie mieli prawa dokonywać tej zmiany.

- Tworzenie nowych miejsc pracy, zakup sprzętu potrzebnego do utrzymania
zieleni w mieście, to nie są zakupy inwestycyjne i absolutnie nie są
dowodem na rozwój spółki. Tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedzi
niektórych radnych. Bez komentarza - mówi wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer

W kwietniu 2021 r. podczas ostatniej sesji Rady Miasta ponownie został przedstawiony projekt uchwały w sprawie dokapitalizowania MPGM o kolejny 1 mln zł. Jednak uchwała ponownie nie przeszła.

- Trzeba rzeczy nazwać po imieniu. Interes 10 właścicieli nieruchomości, zdaniem niektórych radnych, jest ważniejszy od interesu wszystkich mieszkańców miasta. Dodam jeszcze, że środki na utwardzenie ulicy Żeleńskiego mamy zarezerwowane w roku przyszłym. W sumie mamy w mieście 8 km nieutwardzonych dróg. Żeleńskiego liczy sobie niespełna 100 metrów - komentuje sprawę Krzysztof Mejer

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon