Interes 10 właścicieli nieruchomości blokuje 2 mln dotacji dla miasta

IMG 20210504 165238

Głosy radnych za utwardzeniem ulicy Żeleńskiego w Rudzie zablokowały przyznanie 2 mln dotacji dla MPGM na realizację zadań w całej Rudzie Śląskiej.

Przy ulicy Żeleńskiego w dzielnicy Ruda znajduje się 10 nieruchomości, w tym 6 nieruchomości zabudowanych.
Jest to ulica, o której wielokrotnie dyskutowano podczas sesji Rady Miasta.

Utwardzenie ulicy Żeleńskiego blokuje przyznanie dotacji

Cześć radnych domaga się utwardzenia ulicy Żeleńskiego, z tego powodu dwa miesiące temu zostało zablokowane przyznanie 2 mln dotacji dla MPGM na realizację zadań w całym mieście, w tym na utrzymanie terenów zielonych.

Spółce przyznano jedynie 1 mln zł. A drugi milion - na utwardzenie ulicy Żeleńskiego. Sprawa trafiła do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ta uznała, że radni nie mieli prawa dokonywać tej zmiany.

- Tworzenie nowych miejsc pracy, zakup sprzętu potrzebnego do utrzymania
zieleni w mieście, to nie są zakupy inwestycyjne i absolutnie nie są
dowodem na rozwój spółki. Tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedzi
niektórych radnych. Bez komentarza - mówi wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer

W kwietniu 2021 r. podczas ostatniej sesji Rady Miasta ponownie został przedstawiony projekt uchwały w sprawie dokapitalizowania MPGM o kolejny 1 mln zł. Jednak uchwała ponownie nie przeszła.

- Trzeba rzeczy nazwać po imieniu. Interes 10 właścicieli nieruchomości, zdaniem niektórych radnych, jest ważniejszy od interesu wszystkich mieszkańców miasta. Dodam jeszcze, że środki na utwardzenie ulicy Żeleńskiego mamy zarezerwowane w roku przyszłym. W sumie mamy w mieście 8 km nieutwardzonych dróg. Żeleńskiego liczy sobie niespełna 100 metrów - komentuje sprawę Krzysztof Mejer

IMG 20210504 165238

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj dyskusję

Andrzej

Mieszkańcy ul Ludowej czekaja na droge sporo wiecej jak dziesiątki lat.. na razie czujemy sie troche jak na dzikim zachodzie po kazdych opadach. No ale przy tej ul sa az trzy domu więc miasto ma to głęboko w miejscu gdzie światło nie dociera..

Ewa

Kolejny raz podajecie do publikacji wiadomości, które są tylko przekazane z perspektywy włodarzy miasta. Dlaczego nie pofatygujecie się porozumieć i zebrać opinie mieszkańców ulicy Żeleńskiego? czy to jest rzetelna praca redaktorów... moim zdaniem raczej nie. O remont tej ulicy prosimy władze miasta Ruda Śląska od dziesiątek lat i kolejny raz nasze prosby zostały zlekceważone. Jest nam bardzo przykro

Krzysztof

Proszę najpierw sprawdzić prawdziwość informacji, a dopiero potem pisać artykuł, jeśli Pani chcę zobaczyć jak nasza droga wygląda naprawdę to zapraszamy po deszczach lub w okresie zimowym, natomiast latem jak przejeżdżają autami i na wysokość drugiego piętra unosi się kurz. Poza tym droga ma więcej niż 100 metrów i z tego co wiem, zablokowany jest na nią 1mln zł, a nie jak jest napisane 2 mln zł. Utwardzenie tej drogi jest nam obiecane nie pierwszy raz, a walka o to toczy się od lat 80-tych.

czytaj więcej: