Ukradł telefon w lombardzie w Rudzie Śląskiej. A wcześniej zostawił swoje dane...

To był skok! Do lombardu przy ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przyszedł mężczyzna, by zamienić swoją pilarkę na gotówkę. Gdy pracownica lombardu spisywała jego dane, rudzianin postanowił zwinąć jej telefon. Po "transakcji" złodziej wyszedł. Wtedy kobieta zauważyła stratę i wezwała policję.

KMP Ruda Śląska
Za głupią kradzież mężczyzna może trafić do więzienia

Mundurowi nie mieli najmniejszego problemu z namierzeniem złodzieja. W końcu chwilę wcześniej zostawił w lombardzie wszystkie swoje dane, nadto moment kradzieży nagrała kamera monitoringu.

- Kobieta wypełniając formalności i spisując dane z dowodu klienta nie zauważyła, jak ten zabrał z lady jej telefon. Dopiero po wyjściu mężczyzny zorientowała się, że jej drogi smartfon zniknął. Pracownica natychmiast zawiadomiła o kradzieży policjantów. Mundurowym wskazała sprawcę, którego nagrała kamera monitoringu. Na zapisie widać było, jak mężczyzna nerwowo rozgląda się i chowa do kieszeni zabrany z lady telefon - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

60-latek był bardzo zdziwiony, gdy do jego mieszkania zapukali policjanci. Najpierw próbował wybrnąć z sytuacji tłumacząc, że znalazł telefon i chciał go oddać za "znaleźne". Jednak dowody były twarde. Mężczyzna został aresztowany, przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kradł i od razu sprzedawał fanty. 25-latek zatrzymany

Może Cię zainteresować:

Włamanie, kradzieże i paserstwo - 25-latek z Rudy Śląskiej zatrzymany

Autor: Jacek Skorek

14/02/2023

Złodzieja ujęli działkowcy

Może Cię zainteresować:

Okradał lauby - złapali go działkowcy

Autor: Jacek Skorek

05/01/2023

Roland mitkowski policja ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Dzielnicowy z Rudy Śląskiej, Roland Mitkowski, ma niezłe oko! Już drugi raz wypatrzył na ulicy poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Autor: Katarzyna Pachelska

21/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon