Dzielnicowy z Rudy Śląskiej, Roland Mitkowski, ma niezłe oko! Już drugi raz wypatrzył na ulicy poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Ten policjant na pewno nie minął się z powołaniem. Sierżant sztabowy Roland Mitkowski, dzielnicowy z Halemby, już kolejny raz, będąc po służbie, wypatrzył mężczyznę poszukiwanego przez sąd. Gagatek powędrował już za kraty.

Roland mitkowski policja ruda slaska

Kolejny raz dzielnicowy Halemby, z Komisariatu V Policji w Rudzie Śląskiej, sierżant sztabowy Roland Mitkowski wykazał się niesamowitą czujnością, sokolim wzrokiem i fotograficzną pamięcią. Jadąc po służbie do domu, zauważył idącego chodnikiem rudzianina. Policjant pamiętał, że kilka dni temu widział jego nazwisko na liście poszukiwanych przez sąd. Szybko zadzwonił do kolegów z komisariatu, aby potwierdzić tą wiedzę i zatrzymał zaskoczonego, nie spodziewającego się niczego 36-latka, poszukiwanego listem gończym do odbycia kary więzienia. Po chwili na miejscu zjawili się koledzy dzielnicowego, którzy przejęli zatrzymanego mężczyznę. Już chwilę później rudzianin trafił tam, gdzie sam nie chciał się zgłosić.

To nie pierwsza taka akcja sierżanta Mitkowskiego. Policjant z Halemby niecałe pół roku wcześnie, też w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Wtedy nie było tak spokojnie jak ostatnio. Policjant musiał użyć siły. Podczas obezwładniania agresywnego mężczyzny pomógł mu inny mieszkaniec Rudy.

Sms

Może Cię zainteresować:

Uważajcie na smsy o zadłużeniu. To próba wyłudzenia!

Autor: Jacek Skorek

20/10/2023

"Pomógł" seniorce i okradł. Teraz grozi mu 5 latek..

Może Cię zainteresować:

"Życzliwy" się znalazł... Policja też go znalazła. 31-latek z Rudy Śląskiej ukradł seniorce 2000 złotych

Autor: Jacek Skorek

18/10/2023

Marek Wesoly wyniki wybory

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska ma swojego posła w Sejmie. Został nim Marek Wesoły. Jak poszło innym kandydatom?

Autor: Urszula Gołkowska

17/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon