Okradał lauby - złapali go działkowcy

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do obywatelskiego ujęcia altankowego złodzieja. Zupełnie przypadkowego. Co nie zmienia faktu, że dzięki dwóm mieszkańcom Orzegowa - w ręce policji wpadł seryjny włamywacz.

Tak się złożyło, że na początku roku właściciel działki na orzegowskich ogródkach namówił kolegę, by późnym wieczorem pójść "nakarmić ptaki". Jaki był prawdziwy powód nocnej wyprawy - dla sprawy nie ma znaczenia. Dość powiedzieć - do jego altanki już raz było włamanie. I kiedy "karmili ptaki", w pewnym momencie zauważyli przeskakującego płot mężczyznę. Panowie zareagowali. I po wstępnej obróbce złodzieja - dokonali obywatelskiego ujęcia. Po czym wezwali policję.

- Okazało się, że w okolicznych altanach zatrzymany już dokonał włamań i przygotował sobie do wyniesienia co ciekawsze dobra. Policjanci przeszukali też jego mieszkanie, w którym znaleziono sporo fantów pochodzących z wcześniejszych kradzieży - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Na razie 27-letniemu złodziejowi-włamywaczowi postawiono 22 zarzuty. Niewykluczone, że okradał lauby nie tylko w Orzegowie. Zwykle działał nocą. Celował w sprzęt audio i elektronarzędzia. Choć trafiła mu się również elektryczna hulajnoga.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia, a o jego losie zadecydują wkrótce prokurator i sąd - dodaje Ciozak.

27-latek dostał na razie tylko dozór. Po przesłuchaniu wrócił do domu.

Jeśli ktoś dotąd nie zgłosił kradzieży na swoim ogródku, a na zdjęciu rozpoznaje swoje rzeczy - proszony jest o kontakt z Komisariatem I w Rudzie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Para złodziei rowerów odpowie za kradzież

Międzynarodowy Dzień Roweru uczcili... kradzieżą jednośladów

A miało być tak pięknie. Słońce, plaża, beżowi przystojniacy...

Miało być pięknie i namiętnie, wymarzone wakacje...

Związek z "marynarzem" mógł kosztować rudziankę blisko 50 tysięcy

Romans kosztował ją blisko 8 tysięcy złotych

Na Pokoju jest ograniczenie do 30 na godzinę

"Suszenie" na Pokoju. Co sądzicie o strefach 30?

Sprawcą był 17-latek bez prawa jazdy

17-latek z Rudy Śląskiej sprawcą kolizji na Piastowskiej

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Film nadesłany na kontakt24 stacji TVN24

Zobaczcie, co wyrabiała na drodze pijana kobieta w Rudzie!