Trzy dni, troje oszukanych rudzian. Metoda "na OLX" niezmiennie skuteczna

"Udany" weekend dla internetowych oszustów. Tym razem ich celem stało się troje rudzian. Metoda "na OLX", jak się okazuje, jest niezmiennie skuteczna.

Oszusci internetowi

55-latka z Rudy Śląskiej chciała sprzedać na OLX kurtkę. I szybko doczekała się wiadomości na internetowym komunikatorze. Jak zeznała potem policji - wypełniła wszystkie rubryki na stronie, na którą przekierował ją odnośnik w wiadomości, po czym... nabrała podejrzeń. Zalogowała się na stronę swojego banku i z przerażeniem zauważyła stratę 1200 złotych. Próbowała interweniować w banku, ale była niedziela.

W sobotę z kolei na policję zgłosił się 21-letni mężczyzna, który wchodząc w wysłany mu link do "płatności" za aukcję na OLX - dał zielone światło internetowym oszustom. Stracił 1300 złotych.

Dziś rano, w poniedziałek - kolejne zgłoszenie oszustwa - 37-latka straciła poprzez użycie fałszywego linku do rzekomej płatności za wystawiony na aukcji towar - 2000 złotych.

Oszuści nie ustają w wysiłkach i śledzą internetowe aukcje. Nie ma dnia bez próby włamania na konto bankowe. I choć świadomość użytkowników wszelkich serwisów aukcyjnych i sprzedażowych rośnie - zawsze znajdzie się ktoś, kto w emocjach i radości, że udało się sprzedać - po prostu kliknie i bezmyślnie wypełni polecenia przestępców.

O podobnych atakach internetowych oszustów pisaliśmy w artykułach:

Kolejny portal sprzedażowy na celowniku oszustów! Zobaczcie ile stracił 22-letni rudzianin

Wyłudzenia poprzez OLX i WhatsApp. Rudzianki oszukane na 7600 zł!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon