"Trzeźwy poranek" w Rudzie Śląskiej. Czterech kierowców wpadło z promilami

Ogólnopolska akcja "Prowadzę jestem trzeźwy" prowadzona na drogach Rudy Śląskiej znów pozwoliła ujawnić nietrzeźwych kierujących. Tym razem wpadło czterech - na rowerze, motorowerze i samochodami.

Śląska Policja
W Rudzie Śląskiej na podwójnym gazie wpadło 4 kierujących

W ciągu kilku godzin poniedziałkowej akcji "Trzeźwy poranek", w ramach kampanii "Prowadzę jestem trzeźwy" - rudzka drogówka przebadała 1200 kierujących. Czterech było pod wpływem alkoholu.

- Pierwszy pijany kierowca jechał tuż po szóstej rano ulicą Sobieskiego motorowerem, mając blisko promil, kolejny kierowca, tym razem osobowego renaulta, wpadł o 6.30 w trakcie kontroli na ulicy Szczęść Boże. Miał 0,7 promila - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Niedługo potem, na ulicy Szyb Barbary, jadący renaultem z Katowic mężczyzna wydmuchał blisko 1,7 promila!

- Czwarty został zatrzymany już na koniec akcji, przed południem. Tym razem w ręce mundurowych wpadł rowerzysta jadący ulicą Dworcową, a miał również 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ten nie odpowie za przestępstwo – został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych - dodał Ciozak. - Po wynikach widać, że panom przedłużyło się niedzielne picie do późnych godzin, albo wypitego alkoholu było znacznie za dużo. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych.

Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących - apelują policjanci!

Akcja "Prowadzę jestem trzeźwy" - ambasadorem Jarek Juszkiewicz - głos z Google Maps

Ambasadorem akcji "Prowadzę jestem trzeźwy" jest Jarosław Juszkiewicz. Cóż to za postać? Korzystacie z nawigacji Google? To właśnie ten synek do wos godo. Jarek jest wieloletnim radiowcem, lektorem, pasjonatem nowoczesnych technologii i kosmosu. Jego głos mogliście słyszeć na antenie Radia Katowice - w serwisach informacyjnych, licznych audycjach i programie "WWW - Wirtualny Wtorkowy Wieczór". Od lat jego głos dobiega również z nawigacji Google. "Skręć w lewo" i inne komendy - to właśnie Jarek - synek z Katowic.

"Prowadzę jestem trzeźwy" to kampania społeczna, której organizatorem jest Województwo Śląskie, Fundacja Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, a partnerem merytorycznym - śląska Policja.

- Akcja ma na celu przedstawienie zagrożeń na drodze powodowanych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Dzisiaj od wczesnych godzin porannych organizatorzy i policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Oprócz kontroli trzeźwości kierujących, policjanci przeprowadzali profilaktyczne rozmowy z kierowcami, a ambasador akcji Jarosław Juszkiewicz wręczał breloki z hasłem "Prowadzę jestem trzeźwy" - podają organizatorzy akcji.

W pierwszych trzech kwartałach 2023 roku śląscy policjanci zbadali trzeźwość ponad 1,8 mln kierujących. Dzięki temu uniemożliwili dalszą jazdę ponad 9 tysiącom kierowców pod wpływem alkoholu. W analizowanym okresie bieżącego roku nietrzeźwi kierujący spowodowali 69 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 80 zostało rannych. Pijani kierowcy byli też sprawcami 745 kolizji. W analogicznym okresie roku ubiegłego nietrzeźwi kierujący spowodowali 915 kolizji i 80 wypadków, w których 9 osób zginęło i 93 zostały ranne.

Weekendowe kontrole znów ujawniły nietrzeźwych kierujących

Może Cię zainteresować:

2,7 promila na skuterze. Weekendowe kontrole trzeźwości w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

22/08/2023

Pięciu trafionych w ciągu weekendu

Może Cię zainteresować:

Rekordzista na rowerze miał prawie 3,9 promila! Weekendowe kontrole trzeźwości w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

24/07/2023

Słupek stanął na drodze pijanemu kierowcy

Może Cię zainteresować:

Usłyszeli huk - zainterweniowali. Mieszkaniec Wirku odebrał kluczyki pijanemu kierowcy

Autor: Jacek Skorek

14/04/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon