Usłyszeli huk - zainterweniowali. Mieszkaniec Wirku odebrał kluczyki pijanemu kierowcy

Wczoraj wieczorem, około godziny 21., mieszkańcy bloków przy Paderewskiego w Wirku usłyszeli huk. Okazało się, że kierujący seatem "przydzwonił" w słupki oddzielające jezdnię od chodnika. Mieszkańcy wykazali się obywatelską postawą.

Jacek Skorek
Słupek stanął na drodze pijanemu kierowcy

Widząc kolizję - mieszkańcy ruszyli na pomoc. Kiedy jednak okazało się, że kierowca jest pijany - odebrali mu kluczyki i wezwali policję.

- Telefoniczna informacja i szybka reakcja świadków pozwoliła policjantom z rudzkiej drogówki na zatrzymanie mężczyzny, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję. Mieszkańcy ulicy Paderewskiego będący świadkami, jak pijany mężczyzna kierując samochodem spowodował kolizję, uniemożliwili mu dalszą jazdę. Niewykluczone, że dzięki ich zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

50-latek miał 1,4 promila. Odpowie za spowodowanie kolizji, kierowanie w stanie nietrzeźwym za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna.

- To kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa. Pamiętajmy: "Nie reagujesz - akceptujesz". Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby osiedla, dzielnice czy miejscowości były bezpieczne. Jak ważny jest brak tolerancji i szybka reakcja wobec nietrzeźwych kierowców, świetnie obrazuje opisany wyżej przykład - podkreślają policjanci.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon