2,7 promila na skuterze. Weekendowe kontrole trzeźwości w Rudzie Śląskiej

Miniony weekend nie różnił się na naszych drogach od innych. Jak zwykle podczas kontroli drogowych wpadło kilku kierowców z Rudy Śląskiej, którzy mimo wypicia kilku głębszych - postanowili prowadzić.

Jacek Skorek
Weekendowe kontrole znów ujawniły nietrzeźwych kierujących

W sobotę, tuż przed północą, na Gierałtowskiego, padł "wynik weekendu". 34-latek na skuterze miał 2,73 promila. Do tego, jak się okazało, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Skutera również. Policjanci zaopiekowali się nim i noc spędził w przytulnej izbie wytrzeźwień.

Nieco ponad pół godziny później, na Skośnej, prowadzący volkswagena 26-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej wydmuchał blisko 1,7 promila.

W niedzielny poranek z kolei na Zabrzańskiej policjanci skontrolowali dwóch rowerzystów. 57-latek i jego młodszy kompan w wieku 26 lat jechali na wycieczkę. Starszy miał zaledwie 0,3 promila, młodszy - blisko 0,7. Rajza na kołach kosztowała ich odpowiednio 1000 i 2500 złotych.

Pulę zamknął 67-letni kierowca fiata, który podczas wieczornej kontroli, w niedzielę o 19.40, na Okopowej - wykazał się wynikiem 0,42 promila.

Przypominamy - 1 października mają wejść w życie przepisy, zgodnie z którymi w przypadku zatrzymania kierowcy, który prowadził mając więcej niż promil alkoholu - sąd może orzec konfiskatę pojazdu.

Masz ponad promil - możesz stracić samochód

Może Cię zainteresować:

Nowy bat na pijanych kierowców już od października

Autor: Jacek Skorek

21/08/2023

Nie ma dnia bez kontroli trzeźwości

Może Cię zainteresować:

Pijani za kierownicą. Pokłosie długiego weekendu?

Autor: Jacek Skorek

12/06/2023

Najwięcej wykroczeń drogowych stanowiło przekroczenie prędkości

Może Cię zainteresować:

Majowy weekend z gazem i na "lekkim" gazie. Więcej pijanych na rowerach niż samochodami

Autor: Jacek Skorek

04/05/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon