TBS-y na działkach przy Szczęść Boże w Rudzie Śląskiej. Będzie blisko 150 nowych mieszkań

Na działkach o łącznej powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych zacznie wkrótce rosnąć nowe osiedle. Mowa o niezagospodarowanych terenach na przedłużeniu ulicy Szczęść Boże w Rudzie. Inwestycja ma się zakończyć za dwa lata i pozwoli na stworzenie około 150 nowych mieszkań.

Przy ulicy Szczęść Boże mogą powstać nawet cztery nowe budynki z około 150 mieszkaniami. Na razie inwestycja jest na etapie koncepcyjnym.

- Projekt może być gotowy do końca tego roku, co jest uzależnione m.in. od postępowania przetargowego. Kolejnym etapem będzie złożenie wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego, a następnie budowa osiedla – mówi Jerzy Krótki, prezes MPGM TBS Sp. z o.o.

Osiedle będzie składać się z budynków wielorodzinnych z mieszkaniami pod wynajem. Na razie jest grunt, czyli przekazany decyzją radnych teren pod zabudowę o wartości blisko 4,7 miliona złotych.

- Podczas sesji radni podnosili kwestie ogrzewania nowych mieszkań. Chcemy, żeby budynki były zasilane paliwem sprzyjającym środowisku naturalnemu, a przez to ekologicznym, gdyż zaprojektowanie takiego ogrzewania sprawia, że z Banku Gospodarstwa Krajowego można otrzymać bardziej korzystne oprocentowanie, a o to nam właśnie chodzi – by było ekologicznie i ekonomicznie – powiedział prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

Będą to, jeśli oczywiście powstaną, kolejne mieszkania w dzielnicy Ruda. Niedawno zakończyła się budowa 52 mieszkań komunalnych przy ulicy Bankowej. Do końca tego roku władze Rudy Śląskiej planują pozyskać 25 dodatkowych mieszkań przez zagospodarowanie pustostanów oraz remonty opuszczonych obiektów. Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. kończy też budowę 44 mieszkań przy ul. Tomanka w Rudzie Śląskiej.

Wszystko to jednak wydaje się mało. Obecnie na swoje "M" w naszym mieście oczekuje 911 rodzin. A na mieszkania w TBS-ach nie każdego stać...

Ogrodek przedszkolny ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Głosujcie na rudzkie przedszkole! Nagrodą w konkursie jest ogródek warzywny

Autor: Jacek Skorek

28/03/2024

Ruda Slaska Kuznica T Staniek 5

Może Cię zainteresować:

Familoki, koksownie, wieże kościołów, czyli podniebny plener nad Kuźnicą Rudzką. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Michał Wroński

24/03/2024

Park handlowy ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon