Szkolna gra, czyli wireccy uczniowie o empatii w szkole. Tak się bawi Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej

Dzień Papieski i jednocześnie Dzień Edukacji Narodowej uczniowie wireckiego Zespołu Szkół nr 3 uczcili w tym roku nietypowo. Przygotowali grę miejską, której celem było umocnienie zachowań empatycznych w społeczności szkolnej oraz integracja z rówieśnikami. Wszystko po to, by poznać zasady empatii wobec nowych uczniów i wyobrazić sobie emocje i stany, w jakich znaleźć może się drugi człowiek. Szczególnie w nieznanym miejscu i środowisku, jakim niewątpliwie jest nowa szkoła.

„School Game, czyli o sile empatii w szkole”, to gra miejska - połączenie spaceru edukacyjnego po Wirku z wykonywaniem zadań. Jej fabuła opierała się na przedstawieniu historii nowych uczennic, które nie potrafią się odnaleźć w szkolnej rzeczywistości.

- W trakcie edukacyjnego spaceru po rudzkiej dzielnicy Wirek uczniowie poznali nie tylko historię i ciekawe zabytki miejsca, ale także wykonali dziewięć zaskakujących zadań – mówi Aleksandra Jochemczyk z Zespołu Szkół nr 3. - Kody QR zostały umieszczone na terenie szkoły, a także przy Pomniku Powstańców Śląskich, Pomniku ku czci pomordowanych 14 nauczycieli, Szybie Andrzej, w miejscu starej synagogi przy ul. Kupieckiej, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, kolonii robotniczej Ficinus oraz Kościele św. Wawrzyńca i św. Antoniego.

Fikcyjne postacie Emmy i Pati były adresatkami kolejnych zasad wpajanej uczniom empatii. Dzięki takiej "wizualizacji" - młodzież lepiej wyobraziła sobie problemy, z jakimi spotykają się nowi uczniowie. Dwugodzinna gra miejska zakończyła się słodkim poczęstunkiem w postaci - jakże by inaczej w Dniu Papieskim - tradycyjnych, wadowickich kremówek.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon