Sondaż exit poll dla GW: W pierwszej turze wygrywa Pierończyk. Liderka PO: "Wybraliśmy dobrze"

Jeśli pierwsze, sondażowe wyniki się potwierdzą, będą one oznaczały, że popierając Michała Pierończyka wybraliśmy odpowiedniego kandydata. Wynik Marka Wesołego też by mnie specjalnie nie zdziwił - komentuje Urszula Koszutska, radna sejmiku (KO), liderka rudzkiej Platformy Obywatelskiej.

Urszula Koszutska

Według pierwszych, sondażowych wyników dla Gazety Wyborczej, pierwszą turę wyborów w Rudzie Śląskiej wygrał Michał Pierończyk, były zastępca zmarłej Grażyny Dziedzic. Badanie exit poll Instytutu Badań Samorządowych dla „Wyborczej" daje Pierończykowi aż 35,4 proc. poparcia. Drugi wynik zdobył Krzysztof Mejer, również były wiceprezydent miasta: 30,2 proc. Trzeci: Marek Wesoły, poseł PiS: 26,1 proc. Błąd badania może wynieść 2 punkty procentowe.

- Cieszy mnie to, że kandydat, który reprezentuje samorząd i demokratyczną opozycję, jest na pierwszym miejscu. O ile oczywiście sondażowe wyniki się potwierdzą. Decyzja o wsparciu Pierończyka przez rudzką PO była słuszna. Sondażowy wynik jest bardzo dobry, pokazuje, że czujemy to, co dzieje się w naszym mieście i potrafimy odczytać komunikaty mieszkańców - mówi Koszutska. Podkreśla przy tym równie dobry rezultat Krzysztofa Mejera, "kandydata z tego samego elektoratu wyborczego".

Zdaniem Kosztutskiej, wynik Marka Wesołego i jego brak w drugiej turze wyborów... nie byłby sensacją.

- To odpowiedź na to, co wszyscy widzimy w państwie: żółta kartka dla rządu, który od dawna nie ma odpowiedzi na trudną sytuację gospodarczą i polityczną w Polsce - uważa liderka rudzkiej PO. Jej zdaniem, w drugiej turze Rudę Śląską czeka "ciekawa debata dwóch byłych zastępców Grażyny Dziedzic".
Lokal wyborczy Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

WYBORY NA ŻYWO Zakończyło się głosowanie w wyborach w Rudzie Śląskiej. Kto prezydentem?

Autor: Michał Wroński

11/09/2022

Wybory

Może Cię zainteresować:

Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej zwykle rozstrzygały się w dogrywce

Autor: Michał Wroński

09/09/2022

Apel "To nie jest wysypisko"

Może Cię zainteresować:

Kandydaci na prezydenta Rudy Śląskiej o budowie w mieście spalarni śmieci i o ewentualnych dopłatach do systemu gospodarki odpadami

Autor: Michał Wroński

08/09/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon