Solidarności - kolejny etap. Kolejne zmiany. Remont kanalizacji w Halembie prawie odciął część dzielnicy

Likwidacja starego kanału w osi jezdni, to obecny/kolejny etap prac na Solidarności - konkretnie na odcinku od Zamenhoffa do 1 Maja. Wiąże się to z wyłączeniem z użytkowania chodnika wzdłuż rozkopanej ulicy. O związanych z remontem trudnościach poinformował właśnie magistrat. Mieszkańcy są "zaskoczeni"...

- Przebudowa kanalizacji w rejonie ul. Solidarności to bardzo potrzebna inwestycja dla całej dzielnicy. Z uwagi jednak na to, że jest ona realizowana praktycznie w centrum dużego osiedla, jest przedsięwzięciem niezwykle trudnym. Przekłada się to także na uciążliwości w korzystaniu z dróg i chodników - podaje Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Najnowsza zmiana w organizacji ruchu w tym rejonie obejmuje ul. Solidarności od ul. Zamenhofa do ul. 1 Maja. Wykonawca zmuszony został do wyłączenia na tym odcinku z ruchu pieszego chodnika położonego wzdłuż głównej ulicy. Powodem takiej decyzji jest usunięcie starego kanału położonego w osi jezdni, a prace, które obejmują znaczną część jej szerokości, nie pozwalały na wprowadzenie innego rozwiązania. Alternatywą mogło być tylko zamknięcie całej ulicy.

Jak informuje zarząd miasta - dla pieszych wyznaczony został chodnik przylegający do budynków.

- Oprócz stosownych wygrodzeń i znaków, pracownicy firmy na miejscu instruują, którędy można przejść. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby prace w tym miejscu potrwały jak najkrócej i tym samym utrudnienia były jak najmniej dotkliwe - dodaje Morek.

Dobrze, że miasto poinformowało mieszkańców o tym fakcie.

- Tam się jeździ po chodniku od paru dni. Tak że dobrze, że informujecie - komentują mieszkańcy Halemby.
- Tak, miejsce ze specjalnym nadzorem i oznakowaniem dopiero po interwencji, bo jakoś w poniedziałek ani specjalnego oznakowania nie było, nie mówiąc już o nadzorze - dodają inni.
- Nad tym remontem to chyba nikt nie ma nadzoru. Do poradni się dostać, to trzeba od dłuższego czasu chodzić dookoła. Przez Miodową jeszcze w poniedziałek starsi ludzie idący od strony targu mieli problem przejść, bo chodnik był niedokończony. Ludzie chodzą o laskach, berłach i z balkonikami, ale czy to kogoś obchodzi jak się dostaną do poradni? Starsze i niepełnosprawne osoby musiałyby na czas remontu po prostu zostać w domach przez taką organizację robót - piszą.

Ale jest światełko w tunelu. Planowo prace na tym odcinku mają potrwać "tylko" do końca marca. Z kolei 6 kwietnia przejezdna już będzie Zamenhofa. Później prace przeniosą się na Olszynową. Teoretycznie.

Obecna Solidarności nie przypomina ulicy

Może Cię zainteresować:

Źle się jeździ przez rozkopaną Rudę? Zobaczcie co się dzieje w Halembie

Autor: Jacek Skorek

20/03/2023

Halemba

Może Cię zainteresować:

Od 8 sierpnia zmiany w Halembie, w związku z przebudową kanalizacji. Ruch wahadłowy

Autor: Katarzyna Pachelska

02/08/2022

Karmanskie

Może Cię zainteresować:

Szykują się duże inwestycje drogowe w Rudzie Śląskiej. A co za tym idzie - poważne zmiany w ruchu!

Autor: Jacek Skorek

28/01/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon