Szykują się duże inwestycje drogowe w Rudzie Śląskiej. A co za tym idzie - poważne zmiany w ruchu!

Skrzyżowanie ulic 1 Maja i Zabrzańskiej, to jeden z newralgicznych węzłów drogowych w Rudzie Śląskiej. Wie o tym każdy kierowca, który stał kilka zmian świateł, nim udało mu się przejechać. Powód - duże natężenie ruchu i nieszczęśliwie zorganizowane "lewoskręty". To się zmieni. Jeszcze w tym roku skrzyżowanie na Karmańskim rozpocznie metamorfozę. Ale to nie jedyna duża zmiana w ruchu, jaka czeka kierowców w Rudzie Śląskiej.

Karmanskie

Na tym skrzyżowaniu problem pojawiał się zawsze w komunikacyjnym szczycie. Zwłaszcza jadąc od Rudy i próbując skręcić w lewo w Zabrzańską - trzeba było liczyć na cud lub życzliwość jadących z naprzeciwka na wprost. Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości uznano więc, że w tym miejscu powstanie rondo. Termin rozpoczęcia robót nie jest jeszcze znany - urząd dopiero gromadzi niezbędną dokumentację konieczną do ogłoszenia przetargu. Wiadomo jednak, że wszystko ma ruszyć jeszcze w tym roku. Zapowiadają się więc spore utrudnienia w ruchu - można powiedzieć - jeszcze większe. Najprawdopodobniej zorganizowane zostaną objazdy, jednak na razie trudno sobie wyobrazić, ile trzeba będzie objeżdżać i jak zakorkuje się miasto w tej okolicy, gdy skrzyżowanie na Karmańskim zostanie wyłączone z ruchu na wiele miesięcy.

Rondo na wylocie Bielszowickiej

Podobnie będzie na wylocie ulicy Bielszowickiej do 1 Maja - tu też w planach jest stworzenie ronda. I tu również może się nieźle przytykać, gdyż 1 Maja jest jednak jednym z głównych i najbardziej obciążonych ciągów komunikacyjnych w mieście.

Remont Wyzwolenia - za szkody górnicze

Ale to nie koniec planowanych remontów dróg na ten rok. Roboty zawitają również na mocno już pofałdowaną Wyzwolenia - tu pieniądze pozyskane będą w ramach odszkodowania za szkody górnicze. Wszystko więc zależy od tego, czy i kiedy uda się je wyegzekwować.

Wodociągi przekopią Solidarności

Szybciej natomiast zacznie się problem dla mieszkańców Halemby - w związku z przebudową kanalizacji przez PWiK - jeszcze w tym roku ruszą poważne prace na ulicy Solidarności. Na pewno przez pewien czas droga wyłączona będzie z ruchu od skrzyżowania z 1 Maja. Wjazd w osiedle poprowadzony będzie wąską Miodową.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Remonty na Kokota i Starej potrwają tydzień

Tydzień z utrudnieniami na drogach

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

258572500 360317922282334 6807547643720986023 n

Remont ulic Czarnoleśnej i Wyzwolenia

W piątek asfaltowanie centrum

Modernizacja Wolności w Rudzie wchodzi w ostatni etap

Niedurnego wkrótce będzie zakorkowana

Nie skończyli Czarnoleśnej, zaczną Niedurnego

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie