Od 8 sierpnia zmiany w Halembie, w związku z przebudową kanalizacji. Ruch wahadłowy

Prace przy przebudowie kanalizacji w Rudzie Śląskiej – Halembie nabierają tempa. Od poniedziałku 8 sierpnia rozpoczną się roboty na kolejnej ulicy, co będzie oznaczać wprowadzenie tam ruchu wahadłowego.

Od poniedziałku 8 sierpnia rozpoczną się roboty przy przebudowie kanalizacji na ul. Solidarności w Halembie, co oznacza wprowadzenie ruchu wahadłowego na tej ulicy, w rejonie wyjazdu z ul. Międzyblokowej. Już od trzech tygodni trwają natomiast roboty przy ul. Miodowej, w dalszej kolejności drogowcy przeniosą się na ul. Racławicką.

Dotychczasowy zakres robót związanych z przebudową kanalizacji w Halembie nie wiązał się z dużymi zmianami w organizacji ruchu drogowego. Niestety teraz kierowcy będą musieli liczyć się z większymi trudnościami. Powodem tego jest rozpoczęcie prac na głównej drodze objętej inwestycją, czyli ul. Solidarności.

Ruch wahadłowy na ulicy Solidarności

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od poniedziałku 8 sierpnia, a kluczową zmianą będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku ok. 70 m ul. Solidarności od budynku nr 13 do skrzyżowania z wyjazdem z ul. Międzyblokowej. Z tego też powodu za wspomniane skrzyżowanie zostanie przesunięty także przystanek autobusowy „Halemba Energetyków”.

Po wykonaniu tego odcinka, drogowcy będą kontynuować prace przy ul. Solidarności, dalej w kierunku ul. Miodowej. Wtedy również obowiązywać będzie ruch wahadłowy, a wszystko to ma potrwać kilka tygodni.

Od połowy lipca prowadzone są natomiast prace przy ul. Miodowej. W części tej ulicy została już zainstalowana nowa kanalizacja. Po zakończeniu całości robót w tym miejscu drogowcy przeniosą się na ul. Racławicką.

20 mln złotych na tę inwestycję

Przebudowa kanalizacji w Halembie składa się z dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczy zlewni „Miodowa” i ma się zakończyć w drugiej połowie 2023 roku. Drugie obejmuje obręb zlewni „Międzyblokowa” i ma się zakończyć do końca 2022 roku.

Łączny koszt obu zadań to ponad 20,5 mln zł. Inwestycja w Halembie to część większego projektu „Zagospodarowanie wód opadowych wraz z monitoringiem środowiskowym w mieście Ruda Śląska – Chronimy Krople Deszczu”, na który miasto pozyskało ponad 31 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Michał Pirończyk

Może Cię zainteresować:

Michał Pierończyk; Mieszkańcy mówią, że kandydat musi być stąd. Ja znam miasto od poszewki

Autor: Patryk Osadnik

01/08/2022

Krzysztof Mejer

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer: Przed nowym prezydentem będzie naprawdę trudny rok lub półtora, ponieważ sytuacja samorządów w całej Polsce jest dramatyczna.

Autor: Patryk Osadnik

23/07/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon