Śmieciarki z grafikami uczniów? Ruda Śląska ogłosiła konkurs

Rudzki magistrat organizuje konkurs na projekt grafiki, która będzie umieszczona na samochodach ciężarowych przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych. Skierowany jest do uczniów klas podstawowych szkół w Rudzie Śląskiej.

PreZero
Śmieciarka prezoero

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI rudzkich szkół podstawowych. Motywem przewodnim powinna być prawidłowa segregacja odpadów.

- Zależy nam, by wiedza o prawidłowej segregacji odpadów była jak najszersza i nawet młode pokolenia były świadome konieczności dbania o środowisko, stąd pomysł organizacji tej inicjatywy – mówi Jacek Morek, zastępca prezydenta miasta ds. infrastruktury i gospodarki komunalnej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie rudzkich szkól podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I–III oraz IV–VI. Uczestnik może złożyć tylko jedną pracę, która powinna być przygotowana w formacie A3. Prace podpisane imieniem twórcy należy składać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do 14 marca w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Wybrana praca posłuży jako grafika, która będzie umieszczona na samochodach wywożących odpady komunalne. Nagrodami są vouchery do Aquadromu i kina "Patria" oraz zestaw miejskich gadżetów. Zwycięski projekt będzie zaprezentowany 21 marca.

Włamanie ruda śląska

Może Cię zainteresować:

"Królowie zbrodni" na gościnnych występach w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

26/02/2024

Hałda nowy bytom1

Może Cię zainteresować:

Hołda na Frynie będzie wzorem dla innych?

Autor: Jacek Skorek

22/02/2024

Dron ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Nowy dron w Rudzie Śląskiej. Będzie sprawdzać co nas truje i namierzać sprawców

Autor: Jacek Skorek

21/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon