"Królowie zbrodni" na gościnnych występach w Rudzie Śląskiej

Gang Olsena może się schować! Takich włamywaczy, to ze świecą szukać! W niedzielne przedpołudnie zrobili skok na przysklepowy składzik przy Dino w Bielszowicach. A ich łupem padło... Zresztą, przeczytajcie...

KMP Ruda Śląska
Włamanie ruda śląska

To był skok stulecia w Rudzie Śląskiej. Czterech mężczyzn włamało się do składziku przy Dino w Bielszowicach, przy ulicy Kokota. Liczyli na to, że ich łupem padną skrzynki pełne piwa. Może to sobotnie zmęczenie wpłynęło na kiepskie planowanie, ale okazało się, że plan nie do końca się powiódł... Dodatkowo, na ich nieszczęście, około 10 rano, gdy dokonywali owego skoku, okazało się, że tą drogą jednak czasem ktoś chodzi. I świadek zauważył, jak czterech mężczyzn włamuje się do magazynu przy sklepie. I wezwał policję.

- Mundurowi z komisariatu czwartego w niedzielne przedpołudnie zostali powiadomieni o możliwym włamaniu do marketu spożywczego przy ulicy Kokota. Zawiadamiający świadek opisał czterech mężczyzn, którzy oddalali się od sklepu w różnych kierunkach. Cechą charakterystyczną było to, że każdy z nich niesie po dwa transportery piwa. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów z referatu kryminalnego rudzkiej czwórki, którzy zatrzymali wszystkich delikwentów - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Dwóch oddaliło się w stronę Wirku, dwóch kolejnych - w kierunku "eneski". Byli więc łatwi do namierzenia w niedzielne przedpołudnie na Kokota. Każdy niósł po dwa transportery. Tylko że... pustych butelek! Licząc po 50 groszy za flaszkę - ich łup wyniósł 80 złotych. Plus skrzynki. Czyli zaokrąglając w górę - po jakieś trzy dychy na łeb. Królowie włamu, w wieku do 45 do 58 lat, mieszkańcy Zabrza i Gliwic, zostali aresztowani. Usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem.... 160 pustych butelek i 8 plastikowych transporterów. Grozi im do 10 lat więzienia. I dobrze, bo za głupotę trzeba płacić!

Wlamanie kradziez ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Włamanie i kradzież rowerów w Rudzie Śląskiej. Zniknęły dwa jednoślady o wartości 5000 zł. Sprawcy szybko się ,,odnaleźli"

Autor: Redakcja

23/02/2024

Dron ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Nowy dron w Rudzie Śląskiej. Będzie sprawdzać co nas truje i namierzać sprawców

Autor: Jacek Skorek

21/02/2024

Mieszkania 2 przy ul Krasińskiego 6

Może Cię zainteresować:

Mieszkania dla rudzian. W sumie będzie 25 nowych lokali

Autor: Jacek Skorek

15/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon