Rudzianka nie dała się nabrać oszustom. Brawo dla naszej seniorki za sprytną zagrywkę!

Metoda oszustwa na policjanta już wielokrotnie okazała się być skuteczną. Ale nie tym razem. 81-letnia mieszkanka Halemby już miała oddać pieniądze i biżuterię oszustowi, ale nagle postanowiła zagrać va banque.

Policja.pl
Metoda na policjanta tym razem nie podziałała

W miniony poniedziałek podający się za policjanta mężczyzna zadzwonił na telefon stacjonarny 81-letniej mieszkanki Halemby. I dalej było jak zwykle.

- Poinformował, że zgromadzone przez nią oszczędności i biżuteria mogą być skradzione. Kobieta wykonała wszystkie polecenia rozmówcy i przygotowała do przekazania w depozyt znaczną sumę w gotówce i biżuterię - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

W sumie wartość przygotowanego pakunku wynosiła około 26 tysięcy złotych.

- Jednak gdy po odbiór przyszedł młody mężczyzna po cywilu, ona poprosiła aby chwilę zaczekał na sąsiada, który miał być jej świadkiem przy przekazaniu policji pieniędzy w depozyt - dodaje Ciozak.

To był sprytny blef, ale podziałał. Oszust odwrócił się na pięcie i uciekł. A rudzianka nie straciła swoich pieniędzy i biżuterii.

Niech to będzie dobry przykład, jak działać w takich sytuacjach.

- Apelujemy do czytających tę informację, przekażcie swoją wiedzę dalej. Przypominanie i uczulanie najbliższych na tego typu działalność oszustów może zapobiec utracie oszczędności. Warto też porozmawiać ze starszą sąsiadką i sąsiadem. Traktujmy to jako nasz obywatelski obowiązek - informuje policja.

Ofiarami tego typu metod oszustwa padają zwykle osoby starsze, posiadające telefon stacjonarny, których dane figurują w starych książkach telefonicznych. Przekażcie te informacje dalej. I prostą metodę, dzięki której 81-latce udało się uniknąć straty pieniędzy i kosztowności!

Seniorze, nie daj się oszukać!

Może Cię zainteresować:

Trzy oszukane seniorki w dwa dni. Oszuści w Rudzie Śląskiej koszą niezły plon...

Autor: Jacek Skorek

07/09/2023

Niech pani wyrzuci pieniądze przez balkon. Staruszka posłuchała

Może Cię zainteresować:

Niech pani wyrzuci pieniądze przez balkon. 87-latka posłuchała "policjanta"

Autor: Jacek Skorek

01/09/2023

Pani syn potrącił kobietę! Kolejne oszustwo na policjanta w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Znów oszustwo na policjanta w Rudzie Śląskiej. Ofiarą 75-latka

Autor: Jacek Skorek

25/08/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon