Rudzcy policjanci odeszli na emeryturę po 30 latach służby w policji. Wzruszające pożegnanie

4 stycznia 2023 roku w komendzie policji w Rudzie Śląskiej odbyło się pożegnanie pięciu stróżów prawa z pokolenia policjantów, przyjętych do służby 30 lat temu, odchodzących na emeryturę.

4 stycznia 2023 r. odbyły się krótkie uroczystości pożegnania odchodzących na emeryturę policjantów. Do cywila odeszło pokolenie policjantów, przyjętych do służby 30 lat temu. Czterech aspirantów sztabowych zajmowało stanowiska dyżurnych, a z racji doświadczenia byli ekspertami na swoich stanowiskach. Emerytem jest już również zastępca komendanta Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej, nadkomisarz Konrad Kubański.

- Pożegnanie przechodzących do cywila kolegów to zawsze bardzo wzruszający moment. Trudno ukryć emocje związane z odejściem kolegi, z którym przeżyło się wiele chwil – zawodowego triumfu, czasem porażki - mówią rudzcy policjanci

Od 5 stycznia policyjnymi emerytami są: dwóch dyżurnych z rudzkiej trójki, dyżurny z jedynki i rudzkiej komendy, który koordynował pracę wszystkich patroli w mieście. Wszyscy ci policjanci odeszli z pełną wysługą lat w naszej formacji. Od samego początku byli związani z rudzkim garnizonem, a przez ostatnie lata swojej służby byli wzorem dla młodszych kolegów.

Co ciekawe, dwaj dyżurni z kochłowickiego komisariatu 30 lat temu razem przyjmowali się do służby, a 4 stycznia również razem ją kończyli.

Do cywila odszedł także zastępca komendanta z rudzkiej jedynki. Nadkomisarz Konrad Kubański wiele lat swojej służby spędził w katowickich oddziałach prewencji, strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców całej aglomeracji, a od 10 lat, związany był z naszym miastem.

Komendanci i naczelnicy pożegnali odchodzących na emeryturę policjantów oklaskami, w ten sposób okazując im największą sympatię oraz podziękowanie za trzy dekady służby.

Złodzieja ujęli działkowcy

Może Cię zainteresować:

Okradał lauby - złapali go działkowcy

Autor: Jacek Skorek

05/01/2023

Przemoc domowa ujawniana jest każdego dnia

Może Cię zainteresować:

Dwaj sprawcy przemocy domowej zatrzymani. Mężczyźni czekają na zarzuty prokuratora

Autor: Jacek Skorek

03/01/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon