Dwaj sprawcy przemocy domowej zatrzymani. Mężczyźni czekają na zarzuty prokuratora

24-latek znęcał się nad żoną, a 21-latek - nad niepełnosprawną matką. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i czekają na decyzje prokuratora. Ich ofiary miały już dość domowej przemocy i wezwały policję.

Policja Ruda Śląska
Przemoc domowa ujawniana jest każdego dnia

Wczoraj policjanci z rudzkiej "czwórki" zostali wezwani przez 27-letnią mieszkankę ulicy Krasińskiego w Wirku. Przerażona kobieta zeznała, że agresywny małżonek grozi jej śmiercią, znęca się psychicznie, bije ją i wyrywa włosy. 24-latek został zatrzymany.

Również w poniedziałek, ale wieczorem - kolejny telefon od maltretowanej kobiety. Tym razem policję wezwała 41-letnia kobieta mieszkająca przy Niedurnego w Nowym Bytomiu, terroryzowana przez syna. Jak powiedziała policjantom - 21-letni syn znęca się nad nią i bije. Kobieta nie była w stanie się bronić, gdyż sama, niepełnosprawna, porusza się na wózku inwalidzkim. Synek zwyrodnialec również trafił do policyjnego aresztu. W akcie desperacji pomówił jeszcze policjantów o pobicie i złamanie nogi podczas zatrzymania.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś prokurator podejmie decyzję, że obaj mężczyźni będą musieli opuścić mieszkania i wyda zakaz zbliżania się. Sąd może orzec w przypadku przemocy domowej nawet pięcioletni wyrok pozbawienia wolności.

- Niestety, przemoc domowa to zjawisko utrzymujące się wciąż na wysokim poziomie. Praktycznie każdego tygodnia stróże prawa zatrzymują w policyjnym areszcie sprawców znęcania. To patologiczne zjawisko należy eliminować. Policjanci przeciwdziałają mu już na wczesnym etapie, poprzez zakładanie „niebieskiej karty”. Aby jednak zapobiec problemowi przemocy w rodzinie, potrzebne jest nie tylko jego dostrzeżenie. Także podjęcie właściwych działań przez same ofiary - mówią rudzcy policjanci.

Nie bójcie się powiadamiać o swojej sytuacji. Podobny apel do sąsiadów - jeśli widzicie lub słyszycie, że coś złego dzieje się za ścianą - reagujcie. Zanim będzie za późno.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dmuchanie 2

Pojechał kupić szampana, przyprowadziła go policja...

NURD to nie tylko bat na kierowców

Dziś akcja NURD - więcej policji w okolicach przejść

IMG 20221014 182620

Akcja "Poszukiwany". Wpadło 13 unikających odsiadki

Dziś od świtu do zmierzchu trwa akcja "Motocykl"

Dziś akcja "Motocykl". Ostrożnie!

Rekordzista miał blisko 2,6 promila

Pięciu zatrzymanych z promilami

Skradzione w Niemczech bmw czeka na właściciela

Złapali złodzieja, auto odzyskane

Film nadesłany na kontakt24 stacji TVN24

Zobaczcie, co wyrabiała na drodze pijana kobieta w Rudzie!