Ruda Śląska: Ukradli tablice rejestracyjną z... radiowozu. Odwaga czy głupota?

Wyjątkową odwagą lub też głupotą wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy Zabrza, którzy ukradli tablice rejestracyjną z radiowozu. Szybko zostali złapani. Przyznali, że początkowo chcieli ukraść... kołpaki.

Ruda Śląska ukradli tablice rejestracyjne z radiowozu

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w sobotnią noc w Rudzie Śląskiej. Dwaj 22-letni mieszkańcy Zabrza byli tak zuchwali, że postanowili ukraść tablicę rejestracyjną z... radiowozu. Młodociani złodzieje chcieli w ten sposób zaimponować znajomym. Na ich nieszczęście zostali dość szybko złapania. Ale po kolei.

Wszystko zaczęło się od tego, że policjanci z Rudy Śląskiej zaparkowali swój samochód służbowy przed jednym z centrów handlowych. To wtedy właśnie, wykorzystując moment nieuwagi funkcjonariuszy, złodzieje zabrali przednią tablicę rejestracyjną. Po powrocie do samochodu policjanci szybko zorientowali się, że coś jest nie tak i od razu powiadomili dyżurnego.

ZOBACZ TAKŻE:

W sprawę włączyli się kolejni policjanci, którzy przejrzeli monitoring. Dzięki temu bardzo szybko namierzyli złodziei.

- Sprawcy, dwaj 22-latkowie z Zabrza przyznali się, że najpierw dla żartów chcieli ukraść kołpaki z radiowozu, ale były zabezpieczone śrubami, więc wpadli na pomysł, aby jako trofeum zabrać ze sobą tablicę rejestracyjną. Ten czyn wzbudził pewnie szacunek wśród będących z nimi znajomych. Mieli odwagę, teraz mają duży problem. Choć kradzież tablicy rejestracyjnej jest wykroczeniem, mamy nadzieję, że Sąd wymierzając karę, weźmie pod uwagę okoliczności ich chuligańskiego wybryku - czytamy w komunikacie rudzkiej policji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Za znęcanie się grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Synalkowie znęcali się nad matkami

W samochodzie znaleziono 80 gramów marihuany i gotówkę

Pijany kierowca okazał się narkotykowym dilerem

Od świtu do 22. trwa akcja "Prędkość"

Od rana akcja "Prędkość". Będzie mierzone!

Amfa2

Katowiczanin wpadł z narkotykami w Kochłowicach

Dziś na drogach Rudy Śląskiej akcja "trzeźwy poranek"

Dość "trzeźwy poranek" na drogach Rudy Śląskiej

Policja2222

Chcieli go zatrzymać - udawał, że nie widzi

mapa zagrożeń

Krajowa mapa zagrożeń i bezpieczeństwa