Dwie osoby zostały ranne podczas wichury w Rudzie Śląskiej

Aż 28 razy ostatniej nocy musiała interweniować straż pożarna w związku z porywistym wiatrem. Niestety dwie osoby zostały ranne po tym jak na samochód osobowy przewróciło się drzewo.

OSP Ruda Śląska
Wichura w rudzie śląskiej

Groźne wichury ponownie przeszły nad regionem ostatniej nocy. Niestety żywioł nie ominął też Rudy Śląskiej. Chwilami wiatr wiał z prędkością ponad 100 km/h na godzinę. Wichura powalała drzewa i zrywała pokrycia dachowe. Było bardzo groźnie.

- W sumie ostatniej nocy w związku z silnym wiatrem strażacy musieli interweniować 28 razy. W większości przypadków chodziło o powalone drzewa. W niektórych przypadkach były to również zerwane elementy dachy - przekazał nam st. kpt. Mariusz Kita, rzecznik prasowy straży pożarnej w Rudzie Śląskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Wichura w Rudzie Śląskiej. Dwie osoby zostały ranne

Szalejący w regionie żywioł pokazał, że może być niebezpieczny. Wczoraj w Rudzie Śląskiej dwie osoby zostały ranne podczas wichury.

- Potwierdzam, że były dwie osoby poszkodowane. Sytuacja miała miejsce na ulicy Piastowskiej. Na samochód osoby przewróciło się drzewo. Pasażerowie pojazdu uskarżali się na silny ból. Ostatecznie po wezwaniu na miejsce karetki pogotowia odmówili udania się do szpitala - przekazał nam st. kpt. Kita.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

PSZOK

Ruszył pierwszy PSZOK w Rudzie Śląskiej

Pociąg Kolei Śląskich

Pociągi do Katowic i Gliwic będą jeździć szybciej