Ruda Śląska: Pijany kierowca dostawczaka zatrzymany. Od siedmiu lat pracował bez uprawnień

Zatrzymany do kontroli mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, kierowaniem pojazdami zajmuje się zawodowo. Od siedmiu lat bez prawa jazdy.

ilustracyjne
pijany kierowca ruda slaska

Do zdarzenia doszło w czwartek 23 maja 2024 r. przy ul Szyb Barbary w Rudzie Śląskiej. Mundurowi z drogówki prowadzili kontrole trzeźwości kierowców. O godz. 4:20 zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego renaulta. W trakcie badania policyjny alkomat wskazał, że ma on 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci sprawdzili dane kierującego, okazało się, że w 2017 roku decyzją administracyjną starosty olkuskiego cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna nie zważając na to, że nie może kierować samochodami, pracował jako kierowca. Mieszkaniec Małopolski odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Oba przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności.

- Nie pierwszy już raz apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiego garnizonu.
Kradziez ruda slaska podejrzany 2

Może Cię zainteresować:

W punkcie Lotto ukradł kobiecie pieniądze z portfela. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

24/05/2024

Oszustwo na wodociagi ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Znów oszustwa "na pracownika administracji" w Rudzie Śląskiej. Złodzieje uderzyli w Halembie

Autor: Jacek Skorek

23/05/2024

Wypadek dts1

Może Cię zainteresować:

Przeleciał z DTŚ-ki na Zabrzańską. Groźnie wyglądający wypadek w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

22/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon