Przebudowa dróg w Rudzie wkrótce wejdzie w kolejny etap

Kończą się prace na Wolności od ronda w Karmańskim. Wprawdzie prace natrafiły na niespodziewane "niespodzianki" pod ziemią, ale do połowy maja ten odcinek powinien być prawie gotowy dla kierowców. Roboty porządkowe i wykończeniowe powinny być zamknięte do połowy czerwca. Nabiera za to tempa II etap prac - między innymi budowa nowej konstrukcji drogowej na odcinku placu Chopina do ul. Wieniawskiego - czyli na jezdni w kierunku Bytomia.

- Po weekendzie majowym planowane jest przerzucenie ruchu celem wykonania drugiej połówki drogi oraz przebudowy kanalizacji sanitarnej. Po zakończeniu tych prac - wahadło zostanie przesunięte na odcinek Wieniawskiego – Mickiewicza - mówi Łukasz Szałyga, kierownik budowy z Drogopolu.

Na Wolności pojawiła się nowa zatoka autobusowa - będzie zlokalizowana na wysokości wieżowców, w rejonie budynku nr 20.

- Na odcinku pomiędzy ulicą Piastowska-Dworzec PKP udało się już zakończyć etap prac związany z budową kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej i przystąpiono do budowy konstrukcji nawierzchni drogowej. Tu również po weekendzie majowym planowane jest przerzucenie ruchu na nową jezdnię, co powinno ucieszyć kierowców, ponieważ istniejąca jezdnia na tym odcinku wymagała ciągłych napraw - dodaje Szałyga.

Jezdnia na odcinku Piastowska–Bankowa powinna być gotowa na przełomie maja i czerwca, potem przyjdzie czas na kolejny etap robót - ruch jednokierunkowy zostanie przesunięty do ul. Powstańców i tamtędy pójdzie objazd.

- To umożliwi wykonanie kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej na tym odcinku. Podczas tego etapu prac na jakiś czas ul. Bankowa będzie ślepą drogą, dzięki czemu będzie możliwa przebudowa skrzyżowania oraz wymiana istniejących sieci - informuje kierownik budowy.

Objazdy mają ograniczyć utrudnienia związane z ruchem wahadłowym, choć i tak szło to w miarę sprawnie.

Widać już również zarys nowej zatoki autobusowej, która powstaje w rejonie sklepu Biedronka oraz Aldi. Taka lokalizacji przystanku na pewno poprawi komunikację w tym miejscu i ułatwi zakupy niezmotoryzowanym.

Rondo już prawie gotowe, wkrótce malowanie i "zielenina"

Może Cię zainteresować:

Roboty na Wolności postępują szybko. Do końca kwietnia będzie gotowy pierwszy odcinek

Autor: Jacek Skorek

31/03/2023

Obecna Solidarności nie przypomina ulicy

Może Cię zainteresować:

Źle się jeździ przez rozkopaną Rudę? Zobaczcie co się dzieje w Halembie

Autor: Jacek Skorek

20/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon