Okradają seniorów z oszczędności życia. Wzmożona liczba przestępstw w Rudzie Śląskiej. Policja apeluje o zachowanie czujności

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie Rudy Śląskiej doszło do kilku przestępstw, które były skierowane w oszczędności seniorów. Sprawcy pod różnymi pozorami wchodzą do mieszkań lub telefonicznie próbują przekonać do oddania gotówki.

istockphoto
Oszustwa seniorow ruda slaska marzec 2024

Bezwstydni oszuści okradają seniorów. Wzmożona liczba przestępstw w Rudzie Śląskiej

W tym tygodniu nasiliły się kradzieże mieszkaniowe i oszustwa na terenie Rudy Śląskiej, których ofiarami są mieszkańcy powyżej 70 lat. Sprawcy pod różnymi pretekstami próbują wchodzić do mieszkań starszych osób, aby podczas ich nieuwagi przeszukać meble i dokonać kradzieży.

We wtorek 12 marca 2024 r. do jednego z rudzkich seniorów przyszły dwie kobiety, prosząc o potwierdzenia wpłat za zużytą wodę. Chwila nieuwagi pozwoliła oszustkom na kradzież oszczędności i pierścionków żony pokrzywdzonego.

Inny przykład z ostatnich dni to tzw. oszustwo "na lekarza". Starsza rudzianka odebrała telefon z dramatyczną informacją o nadchodzącej śmierci członka jej rodziny. Oszuści przekonali ją, że na lekarstwo przeciwko covid potrzebne są spore pieniądze. Chcąc pomóc najbliższym, kobieta przekazała oszustom 16 tysięcy zł.

Policja apeluje o czujność i pomoc starszym sąsiadom

To nie pierwsze tego typu zdarzenia. Oszuści co jakiś czas dokonują podobnych przestępstw na terenie Rudy Śląskiej. Niestety seniorzy zazwyczaj zbyt późno odkrywają, że padli ofiarami przestępstwa. Niewiele informacji pomocnych w sporządzeniu portretu pamięciowego utrudnia śledczym wytypowanie i zatrzymanie sprawcy.

- Kolejny raz ponawiamy apel do mieszkańców o zainteresowanie się losem samotnie mieszkających sąsiadów i uprzedzenie ich o zagrożeniach ze strony oszustów podających się za pracowników różnych instytucji lub coraz częściej za lekarzy chcących pomóc ich najbliższym w odzyskaniu zdrowia - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiego garnizonu.
Podejrzani katowice 1

Może Cię zainteresować:

Spece od kradzieży rozbójniczych w drogeriach w Katowicach poszukiwani przez policję. Ktoś poznaje tych przestępców?

Autor: Katarzyna Pachelska

13/03/2024

Kolizja na DK78

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Kraksa na DK78. Zderzyły się z sobą trzy samochody

Autor: Redakcja TG

13/03/2024

Ruda slaska zlodziej okradal market marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Okradł market w Halembie na blisko 1000 zł, w końcu się doigrał. 37-letni rudzianin trafił do aresztu

Autor: Redakcja

08/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon