Pierwszy koncert Most the Music w Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej

Uczestnicy programu Most the Music, którzy zakwalifikowali się do udziału i od września rozwijali swoje wokalne talenty pod okiem Mirosława Krause oraz Grażyny Darłak - zapraszają na swój pierwszy koncert. To wielkie wydarzenie już dziś w Rudzie Śląskiej Chebziu w Stacji Biblioteka.

- Pierwszy publiczny występ to z pewnością wielkie wydarzenie dla dzieci i ich najbliższych, a jednocześnie próba i wstęp do wielkiego finału, który odbędzie się z początkiem wakacji – mówi Mirosław Krause, dyrektor ZSM I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. – Jestem dumny z postępów młodych chórzystów i przekonany, że koncert będzie udany.

Przesłuchania do chóru dziecięcego odbyły się 23 września. Od tamtego czasu młodzi artyści szlifowali swoje talenty.

- To będzie druga edycja programu organizowanego przez Fundację Most the Most. Pierwsza edycja okazała się emocjonującym, prawdziwym świętem dzieci i muzyki. Podsumowaniem całorocznej pracy był koncert finałowy, który odbył się 29 czerwca 2023 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Młodzi artyści z gmin Sicienko, Uniejów, Dzierżoniów oraz powiatu Grajewo wystąpili pod batutą Maestro Adama Sztaby, wykonując między innymi utwory takie jak "Pół kroku stąd", "Meluzyna" czy "Kosmiczne energie". Wydarzenie to było dodatkowo wzbogacone przez obecność pani Małgorzaty Ostrowskiej i wspólne z chórem i orkiestrą wykonanie utworu "Meluzyna" – mówi Brygida Ślabska, prezes Fundacji Most The Most.

Ruda Śląska otrzymała zaproszenie do Most the Music dzięki zwycięstwu w konkursie Nasz Zabytek, organizowanym przez Fundację Most the Most. Konkurs nie tylko pozwolił uzyskać milion złotych na rewitalizację Szybu Franciszek, ale dał też możliwość młodym artystom na wzięcie udziału w wokalnych warsztatach.

Dyrektorem Artystycznym programu jest dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Przygotowuje on dla chórów Most the Music aranżacje muzyczne i dba o to, żeby dzieci i młodzież opanowały repertuar. Od bieżącej edycji programu Adamowi Sztabie towarzyszy Patryk Sikora, zdolny kompozytor i aranżer. Jego zadaniem jest wsparcie Dyrektora Artystycznego. Pod batutą Maestro Adama Sztaby odbędzie się również wielki koncert finałowy, który jest zwieńczeniem pracy chórów Most the Music. Na wielkiej scenie wystąpią chóry dziecięce i młodzieżowe z ośmiu gmin i powiatów, które wygrały w konkursie Nasz Zabytek.

- O doborze miejsc utworzenia chórów Most the Music decydują dwa czynniki. Pierwszy z nich to podpisanie umowy w Konkursie Nasz Zabytek. Drugim jest skala zaangażowania w konkursie lokalnej społeczności w porównaniu do innych województw, w których wyłoniliśmy zwycięskie obiekty. W Rudzie Śląskiej oba te założenia pięknie zostały spełnione - dodaje Brygida Ślabska.

Latem wielki koncert finałowy, a już dziś - pierwszy występ publiczny rudzkich talentów. Koncert w Stacji Biblioteka w Chebziu rozpocznie się o godzinie 17.00.

Oszuści dzwonią na telefony stacjonarne do starszych osób

Może Cię zainteresować:

Fala oszustw przed świętami. Mieszkańcy Rudy Śląskiej okradzeni z oszczędności

Autor: Jacek Skorek

20/12/2023

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Agata Dymara w swoim królestwie

Może Cię zainteresować:

Z pasji i miłości do natury zrodził się Eko Geszeft. Wyjątkowe miejsce na Frynie!

Autor: Jacek Skorek

05/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon