Pani patrzy, czy leci brudna woda. Znów oszukali rudziankę na pracownika administracji!

W miniony czwartek kolejna rudzianka padła ofiarą grasujących w naszym mieście oszustów. To nie pierwszy raz, gdy pod pretekstem sprawdzenia wody - fałszywi pracownicy administracji wchodzą do mieszkań i okradają rudzkich seniorów. Tym razem "ustrzelili" 85-latkę z Wirku.

pixabay.com
Metoda na kontrolę wody jest często wykorzystywana przez oszustów

Oszuści nieco zmodyfikowali metodę działania. We wcześniejszych przypadkach wmawiali mieszkańcom, że należy im się zwrot za wodę i gdy lokator szukał pieniędzy, by rozmienić duży nominał - plądrowali mieszkanie.

Tym razem, najwyraźniej wiedząc, że PWiK prowadzi remont wodociągu, fałszywa pracownica administracji zaczepiła na ulicy Głównej w Wirku wracającą do domu staruszkę. Powiedziała, że przyszła sprawdzić, czy nie płynie u niej zanieczyszczona woda. 85-latka wpuściła ją do mieszkania i cierpliwie czekała przy kuchennym kranie, obserwując wodę. W tym czasie oszustka przeszukała szafki w mieszkaniu. I trafiła. 48 tysięcy złotych odłożone na godny pochówek. By nie obciążać finansowo rodziny...

- Zdajemy sobie sprawę, że tego typu informacje są wciąż powtarzane, ale jak widać starsi mieszkańcy naszego miasta bez ustanku wymagają przypominania o zasadzie ograniczonego zaufania. Przypominajmy starszym członkom rodziny i sąsiadom, aby nie wpuszczać do mieszkania nikogo nieznajomego gdy są sami - podkreślają rudzcy policjanci.

Roześlijcie tę informację znajomym, by uprzedzili starszych członków rodziny. Oszuści nie odpuszczają i, jak widać, wciąż udaje im się znaleźć łatwowierną ofiarę.

Kontrola wody to ostatnio ulubiona metoda oszustów

Może Cię zainteresować:

Pomogli wnieść zakupy seniorce po czym... "sprawdzili wodę". Kolejna okradziona rudzianka!

Autor: Jacek Skorek

28/04/2023

Seniorka z Nowego Bytomia straciła 5 tysięcy

Może Cię zainteresować:

Radość z zatrzymania oszustki nie trwała długo. Wczoraj okradli seniorkę z Szymały

Autor: Jacek Skorek

25/04/2023

Pod pretekstem kontroli wody okradają rudzian

Może Cię zainteresować:

Oszuści znów atakują. Tym razem "sprawdzają" wodę

Autor: Jacek Skorek

21/04/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon