Oszuści znów atakują. Tym razem "sprawdzają" wodę

W dwa dni, dwoje rudzkich seniorów padło ofiarami pary oszustów podających się za pracowników administracji. Wchodzą do domów pod pretekstem wypłacenia zwrotu za wodę lub kontroli przepływu.

Jacek Skorek
Pod pretekstem kontroli wody okradają rudzian

W minioną środę do rudzkiej seniorki przyszła kobieta podająca się za pracownicę administracji. Powiedziała, że lokatorce należy się 50 złotych zwrotu za wodę. Ale... ma całe 200 i poprosiła o rozmienienie. Mieszkanka Rudy Śląskiej oczywiście była uczynna i tym samym wskazała oszustce miejsce, gdzie trzyma pieniądze.

- Oszustka powiedziała, że skoro już jest, to może sprawdzą, czy woda dobrze płynie. Poprosiła kobietę, żeby poszła do łazienki i odkręcała kran, a w tym czasie splądrowała jej mieszkanie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Podczas tej "kontroli" rudzianka straciła 800 złotych.

Wczoraj z kolei, najprawdopodobniej ci sami oszuści, tym razem działając w parze - mężczyzna z kobietą - odwiedzili innego rudzkiego seniora. Kazali mu sprawdzać wodę w łazience, a w tym czasie przeczesali jego pokoje. Gdy fałszywi pracownicy administracji wyszli - mężczyzna zauważył wyłamany zamek w barku i brak 13 tysięcy złotych, które tam trzymał.

Ostrzeżcie bliskich, gdyż oszuści działają od kilku tygodni na terenie Rudy Śląskiej i Zabrza. Na swoje ofiary zawsze wybierają osoby starsze i samotne. Jeżeli zauważycie w klatce schodowej nieznaną parę - powiadomcie policję.

Oszuści podają się za pracowników administracji lub gazowni

Może Cię zainteresować:

Uwaga na fałszywych "gazowników". Okradli staruszkę w Bykowinie!

Autor: Jacek Skorek

12/04/2023

Oszuści wyłudzili od seniorek ponad 116 tysięcy złotych!

Może Cię zainteresować:

Okradli rudzianki na ponad 116 tysięcy! Para oszustów podawała się za policjanta i prokuratora

Autor: Jacek Skorek

30/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon