Radość z zatrzymania oszustki nie trwała długo. Wczoraj okradli seniorkę z Szymały

Oszuści nie odpuszczają. Znów spróbowali metody "na prokuratora". Skutecznie. Tym razem nabrali 73-latkę z Nowego Bytomia. Kobieta straciła swoje oszczędności.

Jacek Skorek
Seniorka z Nowego Bytomia straciła 5 tysięcy

Wczoraj do 73-letniej rudzianki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty. Pod byle pretekstem wypytał ją o adres i dane osobowe. Niedługo później był kolejny telefon. Tym razem zadzwonił już "prokurator".

- Kazał kobiecie spakować wszystkie pieniądze i złoto, jakie ma w domu, włożyć do reklamówki i wystawić przed drzwi. Jeśli tego nie zrobi - zagroził, że przeszukają jej mieszkanie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Zszokowana kobieta włożyła do torby 5 tysięcy złotych. Wkrótce zjawił się młody mężczyzna, złapał torbę i uciekł. Sąsiad, którego seniorka poinformowała o akcji próbował wprawdzie zareagować, ale nie dogonił złodzieja.

Wkrótce potem bezczelny oszust zadzwonił ponownie. Z wyrzutem, że zapomniała włożyć do torby złota. Rozmowę przejęła już wtedy sąsiadka i wkrótce fałszywy policjant czy inny prokurator rozłączył się. Niestety - pieniądze przepadły.

- Dopóki ludzie będą naiwni i dadzą się nabierać na te nagłaśniane cały czas metody - oszuści nie przestaną działać. To dla nich zbyt prosty zarobek - dodają policjanci.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem, byście uczulili swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze o tym, że w Rudzie Śląskiej nadal działają oszuści powołujący się na policję lub prokuraturę. W przypadku takiego telefonu należy zachować czujność. Najlepiej poprosić o pomoc rodzinę lub sąsiadów i jak najszybciej powiadomić policję. Tą prawdziwą!

Oszustka w rękach policji

Może Cię zainteresować:

Oszustka ujęta! Fałszywa pracownica administracji i "policjantka" w jednym wpadła dzięki czujności mieszkańców

Autor: Jacek Skorek

24/04/2023

Pod pretekstem kontroli wody okradają rudzian

Może Cię zainteresować:

Oszuści znów atakują. Tym razem "sprawdzają" wodę

Autor: Jacek Skorek

21/04/2023

Oszuści wyłudzili od seniorek ponad 116 tysięcy złotych!

Może Cię zainteresować:

Okradli rudzianki na ponad 116 tysięcy! Para oszustów podawała się za policjanta i prokuratora

Autor: Jacek Skorek

30/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon