Okradziony przez "gazowników". Mieszkaniec Nowego Bytomia stracił 13 tysięcy

Nie ma tygodnia bez oszustwa czy kradzieży na szkodę seniorów z Rudy Śląskiej. Tym razem ofiarą padł mieszkaniec Nowego Bytomia, który dał się nabrać na fałszywych inkasentów z gazowni.

Jacek Skorek
Mieli oddać pieniądze, ukradli 13 tysięcy

Początek tygodnia i kolejny rudzki senior okradziony. Tym razem oszuści podszyli się pod pracowników gazowni.

- Do drzwi 91-latka zapukała kobieta będąca w towarzystwie mężczyzny. Powiedzieli, że są z gazowni i chcą zwrócić nadpłatę. Poprosili najpierw o rozmienienie pieniędzy, które mieli. Nieświadomy zagrożenia senior wyjął z szafki pieniądze i rozmienił im gotówkę. Następnie zagadnięty rozmową z kobietą nie zauważył, że będący z nią mężczyzna opróżnił z pieniędzy wskazaną wcześniej przez niego szafkę - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Chwila nieuwagi i 91-latek stracił 13 tysięcy złotych.

- Przytoczona historia wskazują, na łatwość, z jaką osoby dostają się do mieszkania. Sytuacja ta miała miejsce w dzień, w godzinach przedpołudniowych. To nie pierwszy przypadek, gdy zachęceni uzyskaniem dodatkowych pieniędzy seniorzy zaufali złodziejom, którzy bez skrupułów okradli ich z oszczędności - dodaje Ciozak.

Policja apeluje - bardzo ważną rolę odgrywają dobre relacje międzysąsiedzkie. Dlatego nie irytuj się, kiedy sąsiad otwiera drzwi i sprawdza, co się dzieje na korytarzu. Sam też zainteresuj się obcymi osobami znajdującymi się na klatce schodowej czy w pobliżu Twojej posesji, zapytaj je, kogo szukają i w czym można im pomóc. Otoczenie wrażliwe na obecność osób obcych utrudnia działanie przestępcom.

Metoda na policjanta tym razem nie podziałała

Może Cię zainteresować:

Rudzianka nie dała się nabrać oszustom. Brawo dla naszej seniorki za sprytną zagrywkę!

Autor: Jacek Skorek

27/09/2023

Seniorze, nie daj się oszukać!

Może Cię zainteresować:

Trzy oszukane seniorki w dwa dni. Oszuści w Rudzie Śląskiej koszą niezły plon...

Autor: Jacek Skorek

07/09/2023

69-latka przekazała oszustowi 100 tysięcy złotych

Może Cię zainteresować:

Oszustwa w Rudzie Śląskiej dzień po dniu. Tym razem było grubo...

Autor: Jacek Skorek

06/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon