Kolejna kolizja na Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. TIR zderzył się z dostawczakiem

Dziś rano doszło do kolejnego zdarzenia na ulicy Piastowskiej w Rudzie. Około godziny 8.45 ciężarowy daf zderzył się z dostawczym mitsubishi. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy alarmują - na Piastowskiej jest coraz bardziej niebezpiecznie!

Zdarzeń drogowych na Piastowskiej jest coraz więcej. Wypadki, kolizje, potrącenia pieszych, nagminne przekraczanie prędkości. Mieszkańcy walczą o poprawę bezpieczeństwa na tej drodze, jednak jak dotąd bezskutecznie.

- Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie. Po ostatnim zebraniu komisji bezpieczeństwa nie dopatrzyła się ona konieczności zwrócenia większej uwagi na tę ulicę. W sąsiedztwie są dwa przedszkola i dwie szkoły, sanktuarium. Obawiamy się o nasze bezpieczeństwo - mówi mieszkająca tam Magdalena Szpotan.

Jak podkreślają mieszkańcy - problem narasta od trzech miesięcy - od czasu zlikwidowania wiaduktu na Kuźnicy.

- Odkąd nie ma wiaduktu i zniesiony został próg wysokościowy, a zrewitalizowany most pozwala przejeżdżać ciężarówkom powyżej 3,5 tony, zagrożenie dla pieszych jest coraz większe. Do tego brak jakiejkolwiek reakcji kierowców na ograniczenie do 50 km na godzinę czy respektowania podwójnej ciągłej - notorycznie doprowadza do zdarzeń drogowych na tej ulicy - dodaje.

Obecnie policja kończy czynności na Piastowskiej 33. Ze wstępnych informacji wiemy, że obaj kierujący byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń.

Winnym spowodowania kolizji był kierujący ciężarowym dafem, 32-latek z Olkusza, który najechał na tył samochodu dostawczego prowadzonego przez 51-letniego mężczyznę. Został ukarany mandatem.

Na razie jedynym, doraźnym rozwiązaniem, wydaje się być ciągłe sygnalizowanie wykroczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, co spowoduje zwiększenie liczby patroli w tym miejscu. W przyszłości, niewykluczone, Piastowska "odetchnie", gdy skończy się budowa trasy N-S do granicy Bytomia. A póki co... zachowajcie ostrożność!

Potrącenia pieszych ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Kolejne potrącenia pieszych w Rudzie Śląskiej. To już pięć od początku roku

Autor: Jacek Skorek

20/02/2024

Ruda Chebzie Pętla T Staniek 13

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa słynnej pętli na Chebziu w Rudzie Śląskiej. Tramwajarze nie zdążą w terminie. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Michał Wroński

28/02/2024

Zakleszczonego w golfie kierowcę wycinali strażacy

Może Cię zainteresować:

Wpakował się na czołówkę z ciężarówką. Kierowca golfa w ciężkim stanie

Autor: Jacek Skorek

14/02/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon