Nowe osiedle w Nowym Bytomiu - znamy więcej szczegółów

O tym, że w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu, na terenie między Kolistą 7, Spółdzielczą 7, a basenem powstanie nowe osiedle mieszkaniowe - informowaliśmy w miniony piątek. Udało nam się już ustalić, jakie zgody uzyskał inwestor, czyli co tu stanie.

Nowe osiedle mieszkaniowe stanie w miejscu nieużytków, które od lat stały odłogiem. Ich jedynym wykorzystaniem były spacery z psami i, od czasu do czasu - cyrk lub karuzele. To się wkrótce zmieni.

Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Urbanistyki i Architektury rudzkiego magistratu - na tej działce dopuszcza się zabudowę mieszkaniową i usługową o maksymalnej wysokości 15 metrów, dla garaży parterowych - 4,5 metra, a dla innych budynków - 12 metrów.

- Obecnie wydaliśmy pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych, pięciokondygnacyjnych o wysokości do 15 metrów - mówi naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury, Daniel Nowok.

Nie ma jeszcze wizualizacji planowanego w tym miejscu osiedla. Właściciel działki, firma Dom Bud, poinformowała, że prace projektowe rozpoczną się najprawdopodobniej we wrześniu. Wtedy będzie można więcej powiedzieć, kiedy ruszą prace ziemne, a później budowlane. Można założyć, że najwcześniej z końcem tego roku (jeśli projektanci się uwiną) lub początkiem 2025.

Teren przeznaczony pod nowe osiedle jest na planie geodezyjnym oznaczony żółtą linią. Jak widać - rozpościera się on od tylnego ogrodzenia basenu, do linii starych garaży, po drogi na południu i zachodzie. Od północy dochodzić będzie prawie do chodnika łączącego Kolistą i Spółdzielczą 7.

Na pewno mieszkańców tego spokojnego osiedla czeka sporo niedogodności związanych z budową. Prace ziemne przy niwelacji terenu oznaczać będą wzmożony ruch ciężarowy i hałas. Podobnie później - przy stawianiu konstrukcji budynków.

Pozostaje jeszcze pytanie o miejsca parkingowe, o które już dziś trzeba walczyć. Chyba, że inwestor przewidzi dla nowych mieszkańców garaże lub wewnętrzny parking.

Garaze ruda slaska3

Może Cię zainteresować:

Przenosiny garaży w Rudzie Śląskiej. Z Kolistej na Ratowników

Autor: Jacek Skorek

05/07/2024

Cheerleaderki ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Srebrne medale Mistrzostw Europy w Cheerleadingu dla dziewczyn z Rudy Śląskiej!

Autor: Jacek Skorek

04/07/2024

Metrorower stacja Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Oto wszystkie stacje Metroroweru w Rudzie Śląskiej. Najwięcej w Rudzie, Halembie i na Wirku

Autor: Michał Wroński

02/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon