Na rondzie w lewo. Czy to nawigacja myli kierowców w Wirku?

Oglądanie sytuacji z cyklu "na rondzie w lewo" niezmiennie bawi. Oczywiście do chwili, gdy z powodu nieuwagi kierowców dojdzie do tragedii. W oku kamery zamieszczonej nad rondem w Wirku - kolejny zdolny.

Business Control Monitoring
Rondo wirek

Znów wireckie rondo i znów jazda pod prąd. Na szczęście prowadzący jechał na tyle wolno, najwyraźniej zorientowawszy się, że "na rondzie w lewo" nie oznacza dojazdu lewym pasem pod prąd, że nie spowodował kolizji. A i rudzcy kierowcy są już chyba przyzwyczajeni do takich widoków i na tym rondzie zachowują szczególną ostrożność. Bohater odcinka wprawdzie popełnił błąd przy dojeździe do skrzyżowania, ale... przynajmniej do ruchu okrężnego włączył się już prawidłowo. I oczywiście pojechał w lewo.

Zastanawiające jest tylko, co może być nie tak z oznakowaniem dojazdu do tego węzła, że kierowcy spoza miasta tak często wjeżdżają tu pod prąd. Czyżby zasłuchanie w komunikaty nawigacji samochodowej zamiast zwracania uwagi na znaki?

Nagranie pochodzi z kamery monitoringu Business Control Monitoring. Podobne przypadki "na rondzie w lewo" prezentowaliśmy w artykule

Problematyczne rondo? Zobaczcie nagrania!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

W tym miejscu występuje zaćmienie umysłu. Uważajcie!

Na rondzie w lewo. Gdzie można popełnić błąd?

Rondo nie do pokonania? :D

Hit! Bardziej w lewo już się nie da!

Rondo wirek - rondem cudów

Na rondzie w lewo? Wybrnął oryginalnie z opresji

Rondo

Może przyjechał na święta z Anglii?

Na rondzie w lewo, czyli przypadki z Wirku

Na rondzie w lewo? Czy to aby nie Prima Aprilis?

Wlewo

Kolejny zdolny. "Na rondzie w lewo" :D

Rondo

Problematyczne rondo? Jak widać...