Modernizacja Janasa ukończona. Ruda nowocześnieje

Długo oczekiwana modernizacja ulicy Janasa w Rudzie zakończona. Za blisko 6,9 miliona złotych - zbudowano nową nawierzchnię, chodniki, parkingi, kanalizację deszczową i sanitarną, wodociąg oraz oświetlenie.

Ulica została przebudowana na całej długości. Nawierzchnia z betonu asfaltowego, chodniki z kostki betonowej, oświetlenie - 30 słupów aluminiowych z LED-ami. Do tego 33 miejsca postojowe przylegające do drogi i dodatkowych 16 - na zbudowanym nowym parkingu przy Smołki.

- Modernizacja ulicy Wincentego Janasa, to temat wielokrotnie poruszany podczas rozmów z mieszkańcami dzielnicy Ruda – mówi prezydent Michał Pierończyk. - Sama koncepcja została wybrana po licznych konsultacjach społecznych, gdzie miasto przedstawiło kilka możliwych wariantów, a mieszkańcy dokonali wyboru właśnie tej, którą dziś ukończyliśmy.

Ulica Wincentego Janasa to droga dojazdowa do zabudowy wielorodzinnej oraz obiektów usługowo-handlowych i Młodzieżowego Domu Kultury.

Co równie ważne - ukończenie tej inwestycji pozwala Drogopolowi kontynuować modernizację Wolności na odcinku przyległym do Janasa.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 6,9 mln zł, z czego 5,5 mln zł pokryte zostało z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Janasa

Może Cię zainteresować:

Remont ulicy Janasa i utrudnienia z odbiorem śmieci. Są nowe kontenery i nowe zasady odbioru odpadów komunalnych

Autor: Magda Sincewicz

29/04/2022

Ulica Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta na dwa miesiące

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa ulicy Janasa. Od poniedziałku Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta

Autor: Jacek Skorek

18/11/2021

Janasa

Może Cię zainteresować:

Nowa nawierzchnia, chodniki, parkingi. W październiku ruszy przebudowa Janasa

Autor: Jacek Skorek

22/09/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon