Rusza przebudowa ulicy Janasa. Od poniedziałku Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta

Od piątku, 19 listopada, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie przebudowywanej ulicy Janasa w dzielnicy Ruda. Pierwsze ograniczenia w ruchu będą na łączącej się z Janasa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Google Maps
Ulica Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta na dwa miesiące

To pierwszy etap inwestycji, która ma zmodernizować ulicę Janasa. Zakres prac obejmie budowę nowej kanalizacji deszczowej oraz odtworzenie nawierzchni jezdni. Ulica Marii Skłodowskiej-Curie zostanie całkowicie wyłączona z ruchu już w najbliższy poniedziałek, 22 listopada. Przez około dwa miesiące kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami Janasa i Starowiejską oraz Szczęść Boże i Torową. Później przyjdzie czas na remont samej ulicy Janasa. Ten w założeniu ma się zakończyć do kwietnia 2023 roku.

Na rozbudowę ulicy Janasa udało się pozyskać 5,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, nieco ponad milion miasto dołożyło z własnych środków. Za tę kwotę powstanie nowa nawierzchnia drogi, chodniki, parkingi, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg oraz oświetlenie. Do tego sieć gazowa, która jednak, jak informuje wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer, nie obejmie, przynajmniej na razie, ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon