Michał Pierończyk stawia na starcie z Markiem Wesołym w II turze wyborów prezydenckich

Spodziewałem się, że będzie II tura, ale nie spodziewałem się, że wejdę do niej z pierwszego miejsca – tak na gorąco sondażowe wyniki wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej komentuje Michał Pierończyk. Wedle badania exit poll Instytutu Badań Samorządowych dla „Gazety Wyborczej" miało na niego postawić 35,4 proc. głosujących. O drugie miejsce i udział w II turze walczyć ma jeszcze Krzysztof Mejer (30,2 proc.) i poseł PiS Marek Wesoły (26,1 proc.).

mat. UM Ruda Śląska
Michał Pierończyk

- To nie jest jeszcze ostateczny wynik, więc podchodzę do tego z dystansem. Choć oczywiście się cieszę, bo to pozytywne zaskoczenie – mówi w rozmowie z portalem ŚLĄZAG Michał Pierończyk, który wedle badania exit poll Instytutu Badań Samorządowych dla GW miał zdobyć 35,4 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Zdaniem Pierończyka lepszy aniżeli wskazują na to sondażowe wyniki będzie miał poseł Marek Wesoły i to z nim przyjdzie mu się zmierzyć w drugiej turze. Skąd takie przekonanie?

- Z informacji, które do mnie docierały w ciągu dnia wynika, że to raczej pan poseł będzie w drugiej turze – wyjaśnia Pierończyk, choć zastrzega, że trudno w tej chwili coś kategorycznie przesądzać.
- Każdy z tych przeciwników jest wymagający (i Marek Wesoły, i Krzysztof Mejer – przyp. red.) i z każdym II tura będzie trochę inaczej wyglądać – stwierdza Pierończyk.

O konkretnej strategii na drugą turę zbyt wiele nie chce jeszcze mówić ograniczając się do oględnej zapowiedzi „dalszej pracy i rozmów z mieszkańcami”.

Urszula Koszutska

Może Cię zainteresować:

Sondaż exit poll dla GW: W pierwszej turze wygrywa Pierończyk. Liderka PO: "Wybraliśmy dobrze"

Autor: Marcin Zasada

11/09/2022

Lokal wyborczy Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

WYBORY NA ŻYWO Zakończyło się głosowanie w wyborach w Rudzie Śląskiej. Kto prezydentem?

Autor: Michał Wroński

11/09/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon