Kolejny długi weekend, ale już nie taki piękny

Damian Dąbrowski w swojej Pogodzie dla Śląska daje nadzieję, że jednak nadchodzący długi weekend nie będzie całkowicie mokry. Wprawdzie prognozy długoterminowe są jak wróżenie z fusów, to jest nadzieja, że jednak tu i ówdzie pojawi się słońce. Warto jednak na bieżąco śledzić pogodowe zapowiedzi.

Pogoda sla slaska
- W środę, zachmurzenie będzie zmienne między całkowitym rano, a umiarkowanym po południu. Przeważnie bez deszczu, jedynie lokalnie może słabo pokropić. Nieco chłodniej w porównaniu do poprzednich dni. Temperatura maksymalna około 19/22°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie delikatnie spadnie do około 1012 hPa - informuje Damian Dąbrowski.

W nocy zachmurzenie będzie zmienne, głównie umiarkowane. Jedynie na wschodzie regionu może padać. Temperatura w nocy - 12-14 stopni.

Czwartek z kolei, jak wstępnie przewiduje nasz meteorolog, zapowiada się ze zmiennym zachmurzeniem - od umiarkowanego po całkowite, popada na południu regionu, Będzie dość ciepło - 21-24 stopnie.

Czwartkowa noc ma być bardziej pogodna - zachmurzenie się zmniejszy, nie powinno padać. 11-13 stopni i słaby wiatr.

- Piątek, ostatni dzień maja i jednocześnie drugi dzień długiego weekendu zapowiada się jak na razie z zachmurzeniem umiarkowanym wzrastającym do całkowitego. Po południu miejscami możliwe będą opady i punktowe burze. Wciąż jednak będziemy znajdować się w chwiejnej sytuacji, jeśli chodzi o opady. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków południowych. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1007 hPa - dodaje Damian Dąbrowski.

Z uwagi na chwiejną sytuację meteorologiczną, prognozy dla Śląska będą stale aktualizowane. Zaglądajcie więc TU.

Napad ruda slaska4

Może Cię zainteresować:

Zamówił dwie flaszki wódki, papierosy, po czym… wyjął broń. “Napad” na spożywczy Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Pozar bmw ruda slaska1

Może Cię zainteresować:

Spłonęło bmw w Rudzie Śląskiej Bykowinie. Wybuchła butla z acetylenem przewożona w bagażniku

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Dzien dziecka ruda slaska 2

Może Cię zainteresować:

Wystrzałowy Dzień Dziecka na strzelnicy w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

22/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon