Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani. Podczas kradzieży uchwyciła ich samochodowa kamerka

W ostatnich tygodniach rudzkim policjantom udało się rozbić dwie grupy kradnące katalizatory w naszym mieście. Złodzieje chwilowo przenieśli się na inne tereny. Tym razem ich łupem padł katalizator z auta zaparkowanego w Knurowie. Ale wszystko nagrała kamerka samochodowa, która wzbudziła się na ruch. Bezczelną akcję w środku dnia, złodziei oraz ich pojazd wyraźnie widać na filmie.

Gruzini

W czwartek, 19 sierpnia, Komisariat Policji w Knurowie otrzymał informację o kradzieży katalizatora, do jakiego doszło w centrum miasta, w środku dnia, obok Urzędu Miasta. Mężczyźni wycięli katalizator o godzinie 12.40 i odjechali z miejsca zdarzenia. Moment kradzieży zarejestrowała kamera samochodowa pojazdu, który był zaparkowany naprzeciwko sprawców kradzieży. Za pomocą zapisu z kamer śledczy ustalili pojazd, którym poruszali się obywatele Gruzji.

– W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu, wracający ze służby policjant z ruchu drogowego gliwickiej komendy napotkał w drodze samochód sprawców. Po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Krążący uliczkami żorskiego rynku samochód, zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie - podała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Akcja była błyskawiczna. Żorscy policjanci zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn. Wszyscy to obywatele Gruzji. 28, 30 i 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za kradzieże grozi im do pięciu lat więzienia.

O kradzieżach w Rudzie Śląskiej pisaliśmy już kilkakrotnie w artykułach:

Kolejni złodzieje katalizatorów w Rudzie Śląskiej zatrzymani. To już prawdziwa plaga na osiedlach,

Mają ich! Dwóch amatorów katalizatorów wpadło w Bielszowicach,

Znowu kradną! Poznajesz typów?

Naszym policjantom udało się złapać dwie grupy trudniące się tym procederem. Jak teraz wygląda sytuacja? Uspokoiło się czy nadal znikają katalizatory?

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic