Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani. Podczas kradzieży uchwyciła ich samochodowa kamerka

Gruzini

W ostatnich tygodniach rudzkim policjantom udało się rozbić dwie grupy kradnące katalizatory w naszym mieście. Złodzieje chwilowo przenieśli się na inne tereny. Tym razem ich łupem padł katalizator z auta zaparkowanego w Knurowie. Ale wszystko nagrała kamerka samochodowa, która wzbudziła się na ruch. Bezczelną akcję w środku dnia, złodziei oraz ich pojazd wyraźnie widać na filmie.

W czwartek, 19 sierpnia, Komisariat Policji w Knurowie otrzymał informację o kradzieży katalizatora, do jakiego doszło w centrum miasta, w środku dnia, obok Urzędu Miasta. Mężczyźni wycięli katalizator o godzinie 12.40 i odjechali z miejsca zdarzenia. Moment kradzieży zarejestrowała kamera samochodowa pojazdu, który był zaparkowany naprzeciwko sprawców kradzieży. Za pomocą zapisu z kamer śledczy ustalili pojazd, którym poruszali się obywatele Gruzji.

– W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu, wracający ze służby policjant z ruchu drogowego gliwickiej komendy napotkał w drodze samochód sprawców. Po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Krążący uliczkami żorskiego rynku samochód, zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie - podała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Akcja była błyskawiczna. Żorscy policjanci zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn. Wszyscy to obywatele Gruzji. 28, 30 i 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za kradzieże grozi im do pięciu lat więzienia.

O kradzieżach w Rudzie Śląskiej pisaliśmy już kilkakrotnie w artykułach: 

Kolejni złodzieje katalizatorów w Rudzie Śląskiej zatrzymani. To już prawdziwa plaga na osiedlach

Mają ich! Dwóch amatorów katalizatorów wpadło w Bielszowicach

Znowu kradną! Poznajesz typów? 

Naszym policjantom udało się złapać dwie grupy trudniące się tym procederem. Jak teraz wygląda sytuacja? Uspokoiło się czy nadal znikają katalizatory?

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szkola2

Uwaga! Od jutra ostrożnie przy szkołach

Rower 1

Ponad 40 wykroczeń, 35 mandatów. "Bezpieczny cyklista"?

Wcpr

998 będzie dalej funkcjonować, ale przełączy nas na 112

IMG 3423

Przydałyby się przy Netto w Nowym Bytomiu. Gdzie jeszcze?

Cwiczenia 7 wpr

Zobacz wideo z ćwiczeń antyterrorystów, wojska i pogotowia

Wiczenia 8

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas