Kolejni złodzieje katalizatorów w Rudzie Śląskiej zatrzymani. To już prawdziwa plaga na osiedlach

W ręce policjantów z Rudy Śląskiej wpadło trzech mężczyzn związanych z kradzieżami katalizatorów. Funkcjonariusze podejrzewają, że są oni sprawcami kilkunastu takich występków.

Mundurowi z komisariatu w Rudzie w poniedziałkową noc ( 16 sierpnia 2021) otrzymali zgłoszenie o dziwnym hałasie dochodzącym spod zaparkowanego volkswagena. Dyżurny skierował we wskazane miejsce kilka patroli.

Trzech mężczyzn zatrzymano na gorącym uczynku

Stróże prawa z "jedynki" i drogówki zatrzymali uciekającego złodzieja oraz jego dwóch kolegów. Policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do wycinania samochodowych katalizatorów i auto sprawców. Przy jednym z zatrzymanych mundurowi znaleźli woreczek z narkotykami.

Cała trójka została zatrzymana i przesłuchana. Ustalenia śledczych z rudzkiej komendy pozwoliły przedstawić zarzuty 31-letniemu mieszkańcowi Zabrza. Mężczyzna przyznał się do kilkunastu kradzieży katalizatorów na terenie Rudy Śląskiej. Za posiadanie środków odurzających odpowie drugi z zatrzymanych, również mieszkaniec Zabrza. Decyzją prokuratora złodziej katalizatorów został objęty policyjnym dozorem. Za liczne kradzieże grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Kradzieże katalizatorów z aut to obecnie plaga

Policjanci, w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach, często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W ostatnim czasie w ręce rudzkich mundurowych wpadli inni mieszkańcy Zabrza, którzy również kradli katalizatory. Wówczas także policja otrzymała zgłoszenie od czujnego mieszkańca, który w biały dzień zauważył leżącego pod samochodem mężczyznę. Więcej tu: : Mają ich! Dwóch amatorów katalizatorów wpadło w Bielszowicach

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Rondo

Może przyjechał na święta z Anglii?

Policja

Wypadek na „zakręcie mistrzów” w Rudzie Śląskiej

IMG 3423

Przydałyby się przy Netto w Nowym Bytomiu. Gdzie jeszcze?

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach