Kolejne potrącenia pieszych w Rudzie Śląskiej. To już pięć od początku roku

W miniony piątek na drogach, a właściwie na przejściach dla pieszych w Rudzie Śląskiej, doszło do dwóch potrąceń. W sumie od początku roku w tego typu zdarzeniach ucierpiało już pięć osób. Winni byli, niestety, kierujący.

Jacek Skorek
Potrącenia pieszych ruda śląska

Do dwóch kolejnych potrąceń pieszych doszło w piątek o 14.40 w Bielszowicach, na ulicy Kokota i o 16.00 w Halembie, w okolicy skrzyżowania Solidarności i Miodowej. Oba zdarzenia miały miejsce na przejściach dla pieszych. Przyczyny i okoliczności obu badają policjanci z rudzkiej komendy.

- W pierwszym zdarzeniu, na ulicy Kokota, potrącony został 19-latek, a w drugim - na ulicy Miodowej, 64-letnia kobieta. Pierwszy poszkodowany został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z urazem głowy do chorzowskiego szpitala - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Na szczęście, po zbadaniu, okazało się, że chłopak doznał tylko ogólnych potłuczeń. Mniej szczęścia miała 64-letnia piesza. Uderzona przez samochód prowadzony przez 53-latka z Tychów, z otwartym złamaniem nogi została przewieziona do szpitala w Rudzie Śląskiej.

- Do obu potrąceń doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych. Kierujący samochodami jak i piesi byli trzeźwi, a sprawami zajęli się już policjanci z rudzkiej komendy, którzy ustalą dokładne okoliczności zdarzeń i ustalą winnych - dodaje Ciozak. - Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie o tej porze roku w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra, a zmrok zapada wcześnie. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

Od początku tego roku na rudzkich drogach doszło już do 5 potrąceń pieszych - wszystkie na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Smród karmańskie

Może Cię zainteresować:

Śmierdzi czy nie śmierdzi na Karmańskim w Rudzie?

Autor: Jacek Skorek

16/02/2024

Fałszywy wolontariusz ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Zbierał datki na chore dziecko... do własnej kieszeni. W Rudzie Śląskiej wpadł fałszywy wolontariusz

Autor: Jacek Skorek

15/02/2024

Mieszkania 2 przy ul Krasińskiego 6

Może Cię zainteresować:

Mieszkania dla rudzian. W sumie będzie 25 nowych lokali

Autor: Jacek Skorek

15/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon