Wpakował się na czołówkę z ciężarówką. Kierowca golfa w ciężkim stanie

Wczoraj na ulicy Piastowskiej w Rudzie doszło do groźnego wypadku. Kierujący volkswagenem golfem uderzył w jadącą z przeciwka ciężarówkę. Zakleszczonego w golfie 69-latka musieli wycinać strażacy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około 11.45 na ulicy Piastowskiej. Jak się dowiedzieliśmy - kierujący golfem, 69-letni meżczyzna, podczas manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas. Wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę renault. Siła uderzenia zmiażdżyła przód volkswagena.

- Na miejsce zadysponowano 2 zastępy ratownicze z JRG nr 2. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że w wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego jest uwięziony w pojeździe i potrzebuje pomocy medycznej. Przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia wraz z Pogotowiem kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz uwolnienia poszkodowanego mężczyzny z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz sprzętu ratowniczego - informują rudzcy strażacy.

Kierujący golfem doznał poważnych obrażeń. Ma połamane nogi i żebra oraz obrażenia wewnętrzne. Jest w szpitalu, jego stan jest ciężki.

Kierujący samochodem ciężarowym nie doznał obrażeń.

Ulica Piastowska była całkowicie zablokowana przez dwie godziny.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon