Kierowca chciał wjechać pod prąd na rondzie w Wirku. To już kolejne tego typu zdarzenie

W Rudzie Śląskiej w dzielnicy Wirek w pobliżu Centrum Handlowego Plaza kierowca toyoty pomylił pasy i próbował wjechać pod prąd. Jego manewr przeszkodził wyjeżdzający z ronda samochód dostawczy. Zdarzenie obyło się bez kolizji.

fot. YouTube/ Business Control MONITORING
Bez tytułu

Na rudzkim rondzie znanym w dzielnicy Wirek po raz kolejny kamery zarejestrowały kierowcę, który próbował wjechać pod prąd. Do zdarzenia doszło w piątek, 28 stycznia na skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte, 1 Maja i Głównej.

12 odcinek "na skrzyżowaniu w lewo"

Po raz kolejny jazda pod prąd została opublikowana na YouTube na kanale Business Control Monitoring. Jednak tym razem nie doszło do kolizji, kierowca wyjeżdzający z ronda zdążył wyhamować, a samochód marki Toyota Yaris jadąca od strony ul. Obrońców Westerplatte przejechał na prawidłowy pas. Warto dodać, że kierowca osobówki przejechał po linii ciągłej. Filmik jest dostępny w serwisie YouTube.

W tym tygodniu to już kolejne tego typu zdarzenie. We wtorek, 25 stycznia pasy pomylił kierowca samochodu dostawczego. Auto marki Nissan zdążyło wyhamować na czas. Kierowca dostawczaka próbując przejechać na prawidłowy pas, przejechał po przejściu dla pieszych.

Jednak nie zawsze jazda pod prąd odbywa się bez kolizji. 12 grudnia w godzinach wieczornych kierowca citroena wyjeżdżając z ronda pod prąd zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wlewo

Kolejny zdolny. "Na rondzie w lewo" :D

Rondo

Problematyczne rondo? Jak widać...

Kolizjahalemba

Kolizja w Halembie. Na szczęście niegroźna, ale...

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej

Tężnia solankowa w Rudzie Śląskiej