Jak spędzić ferie w Rudzie Śląskiej? Jest w czym wybierać

Sporo możliwości przygotowały miejskie placówki w Rudzie Śląskiej dla tych, którzy podczas zimowych ferii zostają w domu. A te zaczynają się już w najbliższy poniedziałek! Są jeszcze miejsca - możecie zapisać pociechy.

In-nY Dom Kultury
Zimowiska w In-nYm Domu Kultury co roku cieszą się wielkim wzięciem

Kto nie wyjeżdża na zimowisko poza Rudę Śląską może skorzystać z oferty teatru, miejskich domów kultury, biblioteki czy basenów. Oto co macie do wyboru:

Śląski Teatr Impresaryjny im. H. Bisty

"Zimowa Scena Młodych" - warsztaty teatralne dla dzieci w wieku szkolnym (od 29 stycznia do 2 lutego). Poprowadzenie - aktorka i reżyserka Anna Bączek–Lieber. W programie zabawy, taniec, podstawy gry aktorskiej, emisji głosu, dykcji, ekspresji scenicznej, technik gry aktorskiej, treningu kreatywności oraz tworzenia własnej postaci scenicznej.

Dom Kultury Bielszowice

W środę (31.01) - warsztaty improwizacji teatralnej "Młodociany improwizator" (godz. 10.00 - 14.00). Dla dzieci od 12 roku życia.

Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej

Zajęcia sportowe, artystyczne i kreatywne oraz wyjazdy do kina, opery i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, karnawał rycerski na zamku w Starych Tarnowicach, zwiedzanie wystawy klocków Lego. Dla miłośników teatru i aktorstwa - trzydniowe zimowisko w Krakowie, udział w warsztatach aktorskich i spektaklach teatralnych. Ponadto zajęcia z kulturystyki i tenisa stołowego dla młodzieży oraz zajęć kreatywnych w świetlicy dla młodszych dzieci. Oferta dla uczniów szkół podstawowych.

In-ny Dom Kultury

"Zimowa Kleksolandia" - dwa turnusy dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W programie basen, wycieczka m.in. do "Bajki Pana Kleksa", kino, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej

Ferie w bibliotece - książki, czasopisma, audiobooki, filmy, płyty muzyczne, gry planszowe i komputerowe. W poszczególnych filiach biblioteki zaplanowano animacje, warsztaty, koncerty i wystawy, zajęcia plastyczne i literackie, zabawy ruchowe, spotkania czytelnicze, projekcje filmów, grę w planszówki.

Aquadrom

"Figle – migle", czyli półkolonie w Aquadromie - nauka pływania z różnymi atrakcjami. Animacje w hali basenowej, warsztaty chemiczne, kulinarne, ruchowe, teatralne i kreatywne. Dwa turnusy: od 29 stycznia do 2 lutego i od 5 do 9 lutego, w godz. od 7.30 do 16.00. Oferta dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Bilet na baseny kryte Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla grup zorganizowanych w okresie ferii (od 15 osób) - 8 zł za godzinę. Na lodowisko przy ul. Bytomskiej - bilet od osoby dla grup zorganizowanych (od 10 osób) - 7 zł za godzinę.

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Dla najmłodszych sporo zajęć - nawet dla 3-latków

Może Cię zainteresować:

Rudzkie Centrum Atletyki ogłasza nabór chętnych do wspólnych treningów - nowy rok, nowe wyzwania!

Autor: Jacek Skorek

04/01/2024

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon