Dzikie kąpieliska w Rudzie Śląskiej pod okiem Straży Miejskiej. Już 17 mandatów zaufania

Jak co roku rudzka Straż Miejska nadzoruje dzikie kąpieliska. Stawów w Rudzie Śląskiej, gdzie spotkać można amatorów kąpieli w miejscach niedozwolonych jest kilka. Pierwsze wykroczenie traktowane jest jednak łagodnie.

SM Ruda Śląska
Mandat zaufania obowiązuje tylko raz. Potem zaufanie się traci, pozostaje płacić

Od początku wakacji ruszyła akcja Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej i MOSiR-u - "Mandat zaufania". W jej ramach strażnicy odwiedzają popularne akweny w mieście, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli, a mimo to przyciągają amatorów wodnych rozrywek. Wydano już 17 takich mandatów.

- Najwięcej kąpiących się w niedozwolonych miejscach spotykamy na stawie w Goduli, tak zwanym Smrodloku, oraz w Kochłowicach na Czarnym Stawie i zbiornikach przy ulicy Gościnnej - mówi Marek Partuś, komendant rudziej Straży Miejskiej.

Przyłapani za pierwszym razem mogą liczyć na łagodne potraktowanie. Poza "rozmową dyscyplinującą" otrzymują tak zwany mandat zaufania. Mandat uprawnia do jednorazowego, bezpłatnego wejścia na kąpielisko letnie MOSiR w Nowym Bytomiu. Nie jest to jednak sposób na darmowe korzystanie z basenu, bo już druga wpadka grozi prawdziwym mandatem.

Straż Miejska przestrzega przed kąpielą w miejscach niedozwolonych. To nie tylko ryzyko otrzymania grzywny, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo, jakie może nieść za sobą brak ratownika w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu.

"Mandat zaufania" można otrzymać tylko raz

Może Cię zainteresować:

"Mandat zaufania", ale tylko raz. Akcja Straży Miejskiej ruszy z początkiem wakacji

Autor: Jacek Skorek

07/06/2023

Zakaz kąpieli jest niezrozumiały dla Ukraińców?

Może Cię zainteresować:

Już ponad 30 "mandatów zaufania" wystawiła Straż Miejska

Autor: Jacek Skorek

12/07/2022

Basen nowy bytom1

Może Cię zainteresować:

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Autor: Jacek Skorek

10/08/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon