Cuda z papyndekla, czyli XII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych w Rudzie Śląskiej

Najbliższy weekend w Rudzie Śląskiej będzie okazją do podziwiania, ale też wzięcia udziału w warsztatach modelarskich i spotkań z pasjonatami tworzenia kartonowych modeli. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie XII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych w In-nY-m Domu Kultury w Kochłowicach.

Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w różnych organizacjach i modelarniach.

- Wraz z Rudzkim Modelarstwem Kartonowym organizujemy kolejny, bo już XII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych. Zapraszamy do zwiedzania stoisk, oglądania wystawy i spotkań z pasjonatami modelarstwa. Celem organizacji przedsięwzięcia jest popularyzacja modelarstwa jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi Elżbieta Frank z In-nego Domu Kultury.

W sobotę (7.10.2023) modelarskie warsztaty dla najmłodszych. Półgodzinne zajęcia ruszają o godzinie 10.00. Ostatnia grupa zaczyna o 11.30.

- W każdej z grup będzie 8 uczestników, którzy samodzielnie będą mogli wybrać który model będą chcieli zrobić pociąg, samochód lub samolot. Zapraszamy do zapisów od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 19.00 w biurze DK lub telefonicznie pod numerem 519 659 277 - dodaje.

Z kolei konkursowe prace będzie można oglądać w sobotę od 10.00 do 16.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 13.30. Następnie ogłoszenie wyników konkursu.

Przyjmowanie modeli do konkursu rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00.

Wystawie będzie towarzyszyła giełda modelarska - skierowana nie tylko do modelarzy, ale też osób, które chcą dopiero stawiać pierwsze kroki w tym wspaniałym hobby.

- Będzie można nabyć wycinanki zawierające schematy modeli, których sklejenie zajmie 2-3 lata oraz takie, które wymagają poświęcenia im około jednej godziny – zapowiada Mariusz Krzysztofik, główny organizator Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych, lider nieformalnej grupy - Rudzkie Modelarstwo Kartonowe.
Modele kartonowe można sklejać godzinę albo... rok

Może Cię zainteresować:

Cuda z kartonu w kochłowickim In-nYm Domu Kultury

Autor: Jacek Skorek

08/10/2022

Karol Lichniewski i Dawid Lorek - z wyróżnieniami z ostatniej wystawy modelarskiej

Może Cię zainteresować:

Sukcesy rudzkich modelarzy. Koło przy ODK Pulsar zbiera nagrody!

Autor: Jacek Skorek

29/10/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon