Cuda z kartonu w kochłowickim In-nYm Domu Kultury

W sobotę i niedzielę w In-nYm Domu Kultury w Kochłowicach - gratka dla fanów modelarstwa. Na XI Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych zjadą się modelarze z Polski, Czech, Słowacji oraz Litwy.

MOK Świdnik
Modele kartonowe można sklejać godzinę albo... rok

8 października, w sobotę, poza wystawą prac modelarzy, zaplanowano również warsztaty dla dzieci w każdym wieku.

- W godzinach od 10.00 do 12.00 wszyscy chętni pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli zbudować swój pierwszy model, a następnie zaprezentować go na odbywającym się konkursie – mówi Mariusz Krzysztofik, główny organizator Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych, lider nieformalnej grupy - Rudzkie Modelarstwo Kartonowe.

Wystawie będzie towarzyszyła giełda modelarska, skierowana do modelarzy, ale też każdego, kto chce zacząć swoją przygodę z tym hobby. Na stoiskach będzie można kupić nie tylko modele, ale również niezbędne akcesoria i narzędzia.

- Będzie można nabyć wycinanki zawierające schematy modeli, których sklejenie zajmie 2 - 3 lata oraz takie, które wymagają poświęcenia im około jednej godziny – zapowiada Krzysztofik.
- Co roku konkurs przyciąga sporą ilość modelarzy oraz mieszkańców naszego miasta, zainteresowanych sztuką wykonywania modeli papierowych – mówi Tomasz Bartniczak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI.

Prace konkursowe można oglądać w sobotę od 10.00 do 16.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 13.30. Po wystawie - ogłoszenie wyników konkursu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon