Co powstaje w Rudzie Śląskiej między sądem a siłownią i marketem rtv? Odpowiadamy

Wielokrotnie temat się przewijał podczas informacji o kolejnych inwestycjach w mieście. Spekulowano o nowym markecie, bo przecież mało ich w Rudzie Śląskiej. Uspokajamy więc - na terenie za Sądem Rejonowym na razie jeszcze nic nie powstaje. Póki co działa tam Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

Działka między Sądem Rejonowym a marketem rtv i siłownią w Czarnym Lesie na pewno jest atrakcyjna dla inwestorów. Była jednak skażona przez wcześniejszą działalność przemysłową i nie nadawała się do użytkowania. Dlatego od listopada minionego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń rozpoczęła rekultywację terenu.

- Na przedmiotowym terenie SRK, jako następca prawny części Kompanii Węglowej, prowadzi zadanie związane z gaszeniem oraz rekultywacją techniczną i biologiczną zapożarowanego terenu o powierzchni ~8,5 ha (po dawnej Cegielni Bielszowice). Roboty rozpoczęły się w listopadzie 2023 roku i są w trakcie realizacji - powiedział Mariusz Tomalik, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Oczywiście po przywróceniu terenu do "normalności" - wcale nie wykluczone, że szybko coś w tym miejscu stanie. Działka jest zbyt apetycznym kąskiem, by stała odłogiem...

Ogrodek przedszkolny ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Głosujcie na rudzkie przedszkole! Nagrodą w konkursie jest ogródek warzywny

Autor: Jacek Skorek

28/03/2024

Przystań Kochłowice Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Przystań Kochłowice - kiedyś idealne miejsce na relaks na łonie natury. Jak wygląda dziś?

Autor: Jacek Skorek

22/03/2024

Park handlowy ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon