By mogli czuwać przy swoich pociechach - łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Rudzie Śląskiej

Dziś uroczyście przekazano Szpitalowi Miejskiemu w Rudzie Śląskiej pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoich dzieciach przez cały czas hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Stanisław Czesak, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Jak męczące jest spanie na twardych krzesłach czy niewygodnych fotelach - wie każdy, kto spędzał dłuższy czas w szpitalu przy swoim bliskim. Niestety, to wciąż codzienność na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce.

Te realia sprawiają, że mnóstwo rodzin czuje się w szpitalach niechcianymi gośćmi. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1343 łóżka 90 szpitalom w całym kraju.

- Wiem, jak cenny jest czas spędzony razem z rodziną na co dzień. Tym ważniejszy jest on podczas trudnych chwil walki z chorobą dziecka. Dlatego popieram i wspieram inicjatywę Fundacji Ronalda McDonalda, która zapewnia rodzicom łóżka na oddziałach dziecięcych. Rodzice potrzebują wygodnego łóżka, nie mogą przecież tygodniami spać na krzesłach – mówi Stanisław Czesak, franczyzobiorca McDonald’s Polska, który sfinansował pięć łóżek dla rudzkiego szpitala.

Licencjobiorcy McDonald’s, w ramach programu "Złoty Sąsiad", wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji pięć łóżek dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej sfinansował Stanisław Czesak. To kolejna taka darowizna przekazana tej lecznicy przez Fundację. Dwa lata temu na oddział pediatrii również trafiło pięć łóżek dla rodziców.

- Hasło misji przewodniej Fundacji, "Aby rodzina mogła być razem", nie jest nam obce, a wręcz traktujemy je jako naszą priorytetową powinność. Pobyt dziecka w Szpitalu z całą pewnością nie jest doświadczeniem miłym czy komfortowym zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by leczenie w naszej placówce wiązało się z jak najmniejszym dyskomfortem. Współpraca z takimi jednostkami jak Fundacja Ronalda McDonalda oraz otrzymywane wsparcie nie tylko odciąża szpital, ale umożliwia nam podnoszenie standardów i jakości naszych Oddziałów. Otrzymane łóżka wzbogacą naszą kolekcję i z całą pewnością przez długie lata będą służyć rodzicom naszych pacjentów – podkreśla Ewa Krych, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Ogrodek ze smakiem ruda slaska 2

Może Cię zainteresować:

Miejskie Przedszkole nr 40 z Rudy Śląskiej wygrało "Ogródek ze smakiem"

Autor: Jacek Skorek

24/04/2024

Oszustwo na wodociagi ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Oszustwo na pracownika wodociągów. Senior z Rudy Śląskiej stracił całe oszczędności

Autor: Jacek Skorek

23/04/2024

Michal Pieronczyk

Może Cię zainteresować:

Pierończyk wygrał z rekordowym poparciem. Teraz czas na układanki w radzie

Autor: Michał Wroński

22/04/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon