9 czerwca rusza bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Sprawdź terminy wszystkich spotkań

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet ruszy 9 czerwca! Rudzianki po raz kolejny będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu składającym się z sześciu spotkań, dzięki którym wzmocnią pewność siebie oraz dowiedzą się, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Samoobrona gliwice
- Mogę śmiało powiedzieć, że już od pierwszej edycji nasze szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się na kurs, który ruszy już za kilka dni – mówi Roman Dymek, jeden z instruktorów. - Chcielibyśmy, żeby wszystkie panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika, a także, aby umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, pozwoliły im poczuć się po prostu bezpiecznie – dodaje.

Co czeka uczestniczki na kursie?

Na pierwszych zajęciach uczestniczki dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać. Z kolei w czasie całego kursu nauczą się konkretnych technik samoobrony.

Pierwsze zajęcia odbędą się w środę (9 czerwca) w godz. od 16:30 do 18:00. Natomiast pozostałe pięć spotkań zaplanowanych zostało na 11, 14, 16, 18 i 21 czerwca, w tych samych godzinach.

Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate:

  • Roman Dymek,
  • Marek Partuś,
  • Piotr Muc

którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

Zgłoszenia od 7 czerwca

Zajęcia będą odbywały się w sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 7 czerwca od godz. 10.00 do 8 czerwca do godz. 16.00. Zapisać się można wysyłając maila na adres: media@ruda-sl.pl (e-maile wysłane przed rozpoczęciem zapisów nie będą brane pod uwagę) oraz dzwoniąc pod numer telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu).

Ze względu na wielkość sali oraz obostrzenia związane z pandemią w kursie może wziąć udział tylko 30 pań. O uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon